19-05-2017

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98'nci yıldönümü Antalya ve ilçelerinde düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.


Antalya'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın resmi kutlama programı, saat 09.00'da Gençlik Yürüyüşü' ile başlayacak. Konyaaltı Caddesi'nden başlayacak yürüyüşe katılanlar, Cumhuriyet Caddesi'ni takip ederek, Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyecek

FENER ALAYI VE KONSER
Muratpaşa Belediyesi kutlamaları saat 19.00'da Konyaaltı Varyant'ta fener alayı ile başlayacak. Vatandaşlar, yaklaşık 2 kilometrelik fener alayında, 400 metrelik Türk bayrağı ve meşalelerle yürüyecek. Fener alayının ardından Cumhuriyet Meydanı'nda saat 20.00'da Onur Akın konseri gerçekleştirilecek.

DÖŞEMEALTI'NDA KORAY AVCI KONSERİ
Döşemealtı Belediyesi de 19 Mayıs Cuma günü saat 19.00'da fener alayı düzenleyecek. Yürüyüşün ardından ilçe meydanında halk konseri verilecek. Saat 20.00'de sahneye çıkacak Koray Avcı, şarkılarını seslendirecek


Vali Karaloğlu'nun 19 Mayıs mesajı


Birlik ve beraberlikle her saldırı savuşturulur

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98'inci yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Vali Karaloğlu mesajında, Türk Milleti, zaferlerle dolu şanlı tarihinin yanı sıra, çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmış ve kalmaktadır. Yaklaşık kırk yıldır devam eden terör ve en son vuku bulan 15 Temmuz Darbe ve İşgal Girişimi bunun apaçık göstergesidir” dedi.

Başkan Türel'in 19 Mayıs mesajı


Tarih bugünün gençlerini de yazacak

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Türel. “ Kurtuluş Savaşı’nda hayatını ortaya koyanları yazdığı gibi Tarih 15 Temmuz günü tankların önüne yatan gençlerimizi de yazacak” dedi.

'Milli bayramlarımızı önemsizleştirmemeliyiz'


MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Milli bayramlarımızı önemsizleştirmemeliyiz. Milli bayramlarımız birliğimizin, beraberliğimizin sembolüdür" dedi.