19-05-2017

OKULLAR Ligi'nde şampiyon olan takımlar kupalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in elinden aldı.

Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Okullar Ligi, kapanış töreniyle sona erdi. Büyükşehir Belediyesi'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği Okullar Ligi'nde, 6 aylık maratonun ardından şampiyonluğa uzanan takımlar kupalarına kavuştu. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, öğrenciler ve aileleri katıldı.

ANTALYA'NIN ŞAMPİYONLARI
Öğrencilere 'Antalya'nın Şampiyonları' diye seslenen Başkan Türel, “Şampiyon derken, sadece birincileri kastetmiyorum, okullar ligine katılan herkes benim gözümde şampiyondur. Spor mertçe, saygıyla yarışmaktır, önemli olan kazanmaktır ama esas olan mertçe, güzel bir şekilde yarışmaktır. Atletizm ve benzer yarışmalarda görürsünüz, en sona kalan yarışmacı bile yarışı bitirmek için devam eder. Çünkü sporcu aslında kendisiyle yarışan insandır. Daha yüksek performans için, daha fazla disiplin için önce kendi kendimizle yarışırız. İşte bu sebeple sizler hepiniz birer şampiyonsunuz" diye konuştu.

4 BİN ÖĞRENCİ KATILDI
Sporcuların kasım ayında başlayan Okullar Ligi'nde 6 ay boyunca çalışıp, ter döktüğünü belirten Başkan Türel, “Hepiniz başarılı oldunuz, fakat elbette aranızdan bazı takımlar sporun doğası gereği daha başarılı oldu. Ben birincileri, ikincileri, üçüncüleri ve yarışan hepinizi gönülden tebrik ediyorum. Bu sezon lige 5 branşta, 120 okul, 235 takım, 4 bin öğrencimiz katıldı. Bu sayılarla Antalya sizler sayesinde bir kez daha şampiyon oldu" dedi.

GENÇLERİN BAYRAMINI KUTLADI
Okullar Ligi'nde görev alan herkese teşekkür eden Başkan Türel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle de gençlerin bayramını kutladı. Başkan Türel, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Hepinizin bayramını gönülden kutluyorum. Bu vesileyle 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak, Kurtuluş Savaşımızı başlatan ve bu bayramı sizlere armağan eden, büyük komutan, Cumhuriyetimizin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum. Milli mücadele bayrağı dalgalanmaya devam ediyor. Sizler bu bayrağı bizden emanet alacak ve geleceğe taşıyacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."
Başkan Türel konuşmasını ardından Şampiyon takımlara kupalarını verdi. Kupa töreninin ardından program sahne gösterileriyle devam etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı öğrencilere mini bir konser verdi. Ardından Muay Thai sporcuları ve Freestyle top cambazlarının gösterileri genç sporculara keyifli dakikalar yaşattı.
Dereceye giren takım ise şöyle sıralandı:

FUTBOL
Küçükler; Arslanlar Ortaokulu, Yıldızlar; Mecdude Başakıncı Ortaokulu, Gençler; Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi

BASKETBOL
Küçükler; Özel Bilge Adam Ortaokulu, Yıldızlar; Özel Muratpaşa Yeditepe Ortaokulu, Gençler; Özel Muratpaşa Yeditepe Anadolu Lisesi

VOLEYBOL
Küçükler; Ahmet Leman Baydar Ortaokulu, Yıldızlar; Mecdude Başakıncı Ortaokulu, Gençler; Antalya Lisesi

HENTBOL YILDIZLAR
Yıldız Erkekler Grubu; Varsak Şelale Ortaokulu Yıldız Kızlar Grubu; Mobil Ortaokulu

HENTBOL KÜÇÜKLER
Küçük Erkekler Grubu; Saime Salih Konca Ortaokulu Küçük Kızlar Grubu; Sefa Akın Ortaokulu