SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
/ KÜLTÜR - SANAT
​Antalya aşkı beyazperdede
Antalya'da başta Kaleiçi olmak üzere Lara, Düden Şelasesi, Konyaaltı, Kundug gibi şehrin birçok noktasının, tarihi ve doğal güzelliklerinin mekan olarak kullanıldığı romantik komedi tarzındaki 'Aşk Nerede' filmi vizyona girdi.--

ANTALYA 30 yıl aradan sonra ilk defa kent görüntülerinin kullanıldığı bir filme ev sahipliği yaptı. Kaleiçi'nde bir taksici ile kariyer sahibi bir genç kadının aşkını anlatan film 50 bin izleyiciye ulaştı. BKM Mutfak oyuncusu Ayça Erturan ve Faik Ergin'in başrolü paylaştığı romantik komedi 'Aşk Nerede' isimli film önümüzdeki haftasonuna kadar vizyonda kalacak.

Antalya'da başta Kaleiçi olmak üzere Lara, Düden Şelasesi, Konyaaltı, Kundug gibi şehrin birçok noktasının, tarihi ve doğal güzelliklerinin mekan olarak kullanıldığı romantik komedi tarzındaki 'Aşk Nerede' filmi vizyona girdi. 25 Eylül'de Türkiye genelindeki tüm sinema salonlarında vizyona giren ve 'Bir Antalya Filmi' olarak lanse edilen Aşk Nerede filminde, BKM Mutfak oyuncusu Ayça Erturan ve başarılı oyuncu Faik Ergin başrolü paylaşıyor.
Senaristliğini ve yönetmenliğini Vay Başıma Gelenler! serilerinden tanınan Semra Dündar'ın yaptığı bu filmin yapımcılığını ise daha önce yine aynı serinin sahibi olan Kült Film'den Kemal Öğün üstlendi. Filmin diğer oyuncu kadrosu ise Eylül Öztürk, Oya Aydoğan, Kadir Çöpdemir, Doğancan Özadlı, Mustafa Şen, Leyla Üner Ermaya, Selahattin Taşdöğen, Kemal Öğün ve Gönül Dostu Şener gibi hem genç hem de tecrübeli isimlerden oluşuyor.

ANTALYA VE ANTALYALILARIN FİLMİ


Aşk Nerede'nin Yeşilçam'dan bu yana Ferdi Tayfur'un bir filminden 30 yıl sonra ilk defa tamamı Antalya'nın merkezinde çekilen ilk film olma özelliği taşıdığını belirten yönetmen Dündar, şunları söyledi: “Aşk Nerede, ağırlıklı olarak Kaleiçi'nde, falezlerde, Lara, Düden Şelalesi gibi romantik mekanlarda ve şehrin kalbinde çekilerek, Antalya'nın doğal güzelliklerini seyirciyle buluşturuyor. Gerçekten de Antalya'da çekildiği söylenen bazı filmler olsa da, çoğu, otel filmi olmaktan öteye gitmeyen filmler ve Antalya'yı anlatmıyor. Halbuki bir film hangi şehirde çekiliyorsa o şehrin özelliklerini taşımalı, doğal yaşamını ve şehri yansıtmalı. Biz elimizden geldiğince Antalya'yı, Antalyalıları, buradaki yaşamı ve şehrin kendine özgü dinamiklerini, doğal güzelliklerini ortaya çıkarıp tüm Türkiye'ye göstermek istedik. Hatta filmde, Antalya'ya özel müzikler yaptık."

ANTALYASPORLU ETO'O DA FİLMDE


Antalya'da film çekip Antalyaspor'u da unutmadıklarını sözlerine dile getiren Semra Dündar, filmde Antalyaspor'un dünyaca ünlü yıldızı Eto'o'nun da sürpriz görüntülerine yer verildiğini kaydetti. Fanatik bir Antalyasporlu olan başroldeki taksi şoförünün kullandığı Antalyaspyor atkısının da Eto'o'ya hediye edildiğini belirten Dündar, “Antalya'da film çekip de kentin simgesi Antalyaspor'u unutamazdık. Çekimlerin ilk günü Antalyaspor kaşkolunu filmin başrolündeki taksinin arka camına yapıştırdık. Rol gereği Kaleiçili olan başrol erkek oyuncumuzu, Antalyaspor'un fanatik taraftarı yaptık. Hatta telefonu bile Antalyaspor marşı ile çalıyor. Yani filmin başından sonuna dek Antalyaspor da bu filmde. Aşk Nerede tüm Antalya'ya ve Antalyasporlulara armağanımızdır" diye konuştu. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found