SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
/ KÜLTÜR - SANAT
‘Bir Taşın Başında’ seyircisiyle buluştu
Yersiz Yurtsuz Tiyatro’nun bu sezon sahneye koyduğu ‘Bir Taşın Başında’ adlı oyunu seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. BAKÜS’te seyircisiyle buluşan oyun Mayıs ayında final yapacak

ANTALYA’da altı yıldır küçük mekanlarda yüz yüze tiyatro oyunu sahneleyen Yersiz Yurtsuz Tiyatro’nun bu sezonki oyunu “Bir Taşın Başında” Bahçeli Kültür Sanat’ta (BAKÜS) seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir kez daha (BAKÜS)’te seyircisiyle buluşan oyun Mayıs ayında final yapacak.

Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan BAKÜS sahnesinde geçen yıldan beri sahnelenen oyunu Yersiz Yurtsuz Tiyatro’nun Genel Sanat Yönetmeni Ruteba Doğan yazıp yönetti. Oyunda; sanatçı annesini kaybeden bir çevirmen, annenin anıt mezar projesi adı altında mezar taşını yapacak olan bir heykeltraş ve bir denetçi ‘Bir Taşın Başında’ bir araya gelir. Yaşarken hayatta gereken değerin verilmediği bir insanın öldükten sonra yapılacak mezar projesi ile değer veriliyormuş gibi gösterilmesine dikkat çekiliyor. ‘Değersizleştirilenin değeri! Ne kadar seviyorsunuz bunu. Önce değersizleştirin, bitirin, sonra çok yazık oldu deyip değer verin’ repliği kalanların gidenin ardından geliştirdiği farklı tutumları sahneye taşıyor. Yersiz Yurtsuz Tiyatro’nun Genel Sanat Yönetmeni Ruteba Doğan, pandemi sonrasında sahneledikleri ilk eser olan ‘Bir Taşın Başında’ oyununa seyircinin ilgisi ile ilgili olarak “Yeniden buluşabildiğimiz için mutlu olduğunu söyleyen insanların varlığı bizi mutlu ediyor. Oyun bittiğinde düşüncelerini, duygularını paylaşan seyircilerimizle yaşadığımız her an çok kıymetli. Ne yaptığımızı, ne için yaptığımızı onların yorumunda buluyoruz. Bazen sadece dostça el sıkışıp, sarılıyorlar, derin bir sessizlik var bazen, ben oyunda kaldım diyorlar. Anlam orada yeniden başlıyor, onlarla” dedi.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found