SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
/ KÜLTÜR - SANAT
​'Efe Kadınlar' Antalya'da
İZMİRLİ ressam Mustafa Ali Kasap'ın 'Anadolu'nun Efe Kadınları' adlı resim sergisi Antalya Müzesi'nde açıldı.

İZMİRLİ ressam Mustafa Ali Kasap'ın 'Anadolu'nun Efe Kadınları' adlı resim sergisi Antalya Müzesi'nde açıldı. Ressam Mustafa Ali Kasap'ın Antalya Müzesi'ndeki sergisinde, 'Çete Ayşe', 'Kara Fatma', 'Nazife Hanım', 'Gördesli Makbule', 'Tayyar Rahmiye', 'Binbaşı Ayşe' gibi yakın Türk tarihine mal olmuş kadın kahramanın resimleri yer alıyor. Çok sayıda sanatseverin gezdiği sergiyi, Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü ve eşi Gülay Ezgü de ziyaret etti. Efe figürlerini hayranlıkla inceleyen Sümer Ezgü, eşinin beğendiği bir tabloyu da satın aldı.

Mustafa Ali Kasap'ın tabloları, Fransa'nın Başkenti Paris'te 2012 yılında gerçekleşen 'Anatolia Fuarı'nda, 2013 yılında da Almanya'da açılan 'Anadolu Fuarı'nda da sergilendi. Kasap'ın bazı resimleri fuarların afişlerinde de yer aldı. Çalışmalarını 'Anadolu'nun Zeybek Kadınları' ve 'Efe Kadınları' başlıkları altında ikiye ayıran Mustafa Ali Kasap "Eserlerimde kadın efelerimizle umudu, sevdayı, yaşam sevincini ve başkaldırıyı anlatmak istedim. Bu kültürü Avrupa'ya taşıyıp, Ödemiş ve Türkiye'nin ismini tanıtmak için de çalışıyorum" dedi. Kasap, 30 Eylül'e kadar açık kalacak olan serginin daha sonraki günlerde Almanya'da düzenlenecek bir fuara taşınacağını söyledi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found