SON HABERLER :
Antalya’da petshoplara denetim Boşanmak istediği eşinden eşyalarını almaya gittiğinde hayatının şokunu yaşadı AÜ Hastanesi'nde 10 saatte 5 organ nakli Stres vertigoyu tetikliyor Çavuşoğlu’nun Kaş ziyareti başladı
/ KÜLTÜR - SANAT
Adliye personeli iftarda buluştu
Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı ile Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği iftar yemeği, Antalya Adalet Sarayı bahçesinde verildi.

ADLİYE personeli, iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar programına, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başmüfettişi Arif Sami Kaya, HSK müfettişleri Mustafa İnanç ve Adem Durdali, Başsavcı Ramazan Solmaz, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Orhan Özdemir, Antalya 1. İdare Mahkemesi Başkanı Kamil Ergün, Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, Antalya Adliyesi'nde görevli başsavcı vekilleri, hakim ve savcılar, İl Müftüsü Osman Artan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, E ve L Tipi kapalı ceza infaz kurumları müdürleri, Denetimli Serbestlik Müdürü, adalet personeli ile eş ve çocukları katıldı.

BİRLİK VE BÜTÜNLÜK ÇAĞRISI

İl Müftüsü Osman Artan'ın dua okumasının ardından konuşan Başsavcı Solmaz, bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri iftar programında amaçlarının toplumsal birlik ve bütünlüğün pekişmesine katkı koymak olduğunu belirterek, çalışmaları süren projeler hakkında bilgi verdi. Adliyede çalışan personelin çocukları için kreş yapılmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü söyleyen Başsavcı Solmaz, “En kısa zamanda, adliye girişine bay ve bayan kuaförü açılacak. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulabilmesi için Mahkeme Yönetim Sistemi'nin kurulması çalışmalarına başladık. Personel eksikliğinin farkındayız. Buna ilişkin taleplerimizi bakanlığımıza ilettik. Adliyemize 163 zabıt katibi, 43 icra katibi, mübaşir ve aşçı alımı izni verilmiş olup, sınav başvuruları 11 Haziran Pazartesi gününe kadar devam etmektedir" dedi.

Konuşmaların ardından klavye uygulamasında, Antalya Adliyesi'nde en fazla doğru kelime yazarak sıralamaya giren zabıt katiplerine teşekkür belgeleri verildi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres