SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
/ KÜLTÜR - SANAT
Akra’da Caz Festivali
DÜNYACA ünlü sanatçılar ve caz müziğin usta isimlerini bir araya getirecek Akra Caz Festivali, 2-12 Mayıs'ta Antalya'da gerçekleştirilecek.

Akra Hotels Antalya'nın bahçesine kurulacak açık hava sahnesinde bu yıl ilki düzenlenecek Akra Caz Festivali, modern ve klasik cazın yanı sıra caz müziği; funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Festival, Yasmin Levy'nin sahneye çıkacağı konserle başlayacak. 2 Mayıs Çarşamba akşamı saat 20.00'de Akra Hotels'de izleyenlerle buluşacak olan Yasmin Levy; sahnesinde batı müziği enstrumanlarını, doğunun ritimleriyle harmanlayarak, benzersiz ve özgün bir tarzla dinleyenlerinin karşısına çıkacak. Aynı gece ayrıca; Akra Jazz Band ile birlikte Türkiye'nin önde gelen müzisyenlerinden trompetçi İmer Demirer ve saksafoncu Serhan Erkol de sahnede olacak.

FAZIL SAY 9 MAYIS’TA

Funk, soul, hiphop ve elektro müziği, caz müzikle birleştiren Fransız grup Electro Deluxe de 4 Mayıs Cuma günü müziklerindeki enerjiyle dinleyenlere sıra dışı bir deneyim yaşatacak. 5 Mayıs Cumartesi saat 20.00'da ise 'Çıplak Ayaklı Diva' olarak hafızalarda iz bırakan Grammy ödüllü Cesaria Evora'nın anısına 'Cesaria Evora Gecesi' düzenlenecek.

Festival programı kapsamında 9 Mayıs'ta saat 20.00'de dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say sahneye çıkacak. İlk Şarkılar'da Fazıl Say'ın piyanodaki cesur ve özgün yorumuna, solist Serenad Bağcan'ın güçlü sesi eşlik edecek. Güz Şarkıları'nda ise yaratıcı bir yorumcu olan Ece Dağıstan piyanoya hayat verirken, Güvenç Dağüstün solist olarak sahnede olacak.

CAZIN USTA İSİMLERİ AYNI SAHNEDE

Festivalde, 11 Mayıs Cuma akşamı ise cazın Türkiye'deki usta isimleri aynı sahnede buluşacak. Türkiye'nin en iyi caz vokallerinden Elif Çağlar, quartetiyle sahne alırken; aynı gecede yerli müzik sahnesinin en başarılı davulcuları arasında sayılan Ediz Hafızoğlu, 'Nazdrave & Friends' adını verdiği projesinde, Türkiye'nin en iyi caz vokallerinden Jülide Özçelik ve Ülkü Aybala Sunat ile birlikte dinleyenlerin karşısında olacak.

FİNALDE DANY BRİLLANT

Festivalin final günü 12 Mayıs Cumartesi saat 20.00'de ise Fransız Dany Brillant sahnede olacak. Brillant; nostaljik şarkıların yanı sıra, Latin, salsa, swing ve caz melodilerinin hakim olduğu Fransızca şarkılarla dinleyenlere harika bir konser deneyimi yaşatacak. Aynı gece Türkiye'nin duayen gitaristlerinden Neşet Ruacan da konser verecek. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres