SON HABERLER :
Koronavirüste bugün: 18 kişi hayatını kaybetti, 1024 yeni tanı kondu Konyaaltı'nda kapılar sanata yeniden açıldı Antalyaspor'dan yeni rekor Suriyeli gencin feci ölümüne ailesinin isyanı Yollarda da güvenli turizm sertifikası
/ KÜLTÜR - SANAT
Anadolu Ateşi nefesleri kesti
Kemer’de düzenlenen sünnet şölenin de sahne alan Anadolu Ateş Dans Grubu izleyicileri oldukça etkiledi

KEMER Belediyesi tarafından düzenlenen sünnet şöleninde 130 çocuk sünnet ettirildi. Şölende, Anadolu Ateş Dans Grubu gösterileriyle izleyenleri büyüledi.

Ahmet Erkal Spor Tesislerinde düzenlenen sünnet şölenine, Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç, Belediye Başkanı Nicati Topaloğlu, Kemer Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç, CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, meclis üyeleri, daire müdürleri, iş insanları, sünnet olan çocuklar, aileleri ile vatandaşlar katıldı. Başkan Topaloğlu, şölen öncesi, sünnet olan çocuklar ve aileleri ile fotoğraf çektirdi.

Daha sonra sahneye Anadolu Ateşi Dans Grubu çıktı. Kaynağını Anadolu'nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi Dans Grubu, yaklaşık 1 saat boyunca her yöreden derlenmiş dans figürlerini sergiledi. İzleyenleri adeta mitolojik bir tarihe götüren Anadolu Ateşi, gösterdiği performansla izleyenlerden alkış aldı.

Gösterinin ardından sahneye çıkan Başkan Necati Topaloğlu, dansçıları kutladı. Törende konuşan Başkan Topaloğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren belediye personeli Ali Koca'yı anarak, çok üzgün olduklarını söyledi. Başkan Topaloğlu, önceden planlan şölen programını iptal edemedikleri için özür diledi. Ali Koca'nın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileyen Topaloğlu, cenaze nedeniyle programı kısa tutmak istediklerini ifade ederek, "Anadolu Ateşi, dünyaca ünlü bir grup. Sergiledikleri gösteriden dolayı başta Mustafa Erdoğan olmak üzere tüm ekibe teşekkür ederim. Böyle bir grubu Kemerliler buluşturduğumuz için mutluyuz" dedi.

Anadolu Ateşi Dans Grubu'nda sonra şölen Görkem Durmaz konseriyle devam etti. Yaklaşık 1 saat sahnede kalan Durmaz, sünnet olan çocuklarla beraber şarkı söyledi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres