SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
/ KÜLTÜR - SANAT
Antalya’da dört mevsimlik yarış
Beyazdan Maviye Antalya ‘Kay-Sür-Yüz’yarışlarında önce karda kayan sporcular, bisikletle indikleri sahilde yüzdüler.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği Beyazdan Maviye Antalya “Kay-Sür-Yüz” Kış Sporları Yarışları, sporculara ve izleyenlere bir günde dört mevsimi yaşattı. Antalya’nın kış sporları merkezi Saklıkent'te kayak yarışı ile start alan Beyazdan Maviye Antalya “Kay-Sür-Yüz” Kış Sporları Yarışları, bisiklet etabı ile devam ederek Konyaaltı'nda yüzme etabı ile tamamlandı. İlk kez düzenlenen yarışmada 20 takım ve 60 sporcu yarıştı. 2,5 kilometre kayak yapan, 45 kilometre bisiklet kullanan sporcular, son olarak 500 metre yüzerek yarışı tamamladı. Parkurlar boyunca çok sayıda sporsever tarihi yarışa tanıklık etti.

Dereceye girenlere kupaları Porto Bello Otel’de düzenlenen törenle verildi. Beyazdan Maviye Antalya “Kay-Sür-Yüz” Kış Sporları Yarışları'nın Türkiye’de bir ilk olduğunu vurgulayan ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Valiliğinin himayesinde gerçekleştirilen organizasyonu önümüzdeki yıllarda uluslararası düzeyde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Etkinliği Antalya turizminin çeşitlenmesi ve tanıtımı açısından da çok önemsediklerini vurgulayan Çetin, "Antalya'nın hep konuştuğumuz ama bugüne kadar pek de tanıtamadığımız bir özelliği var. Bu şehirde aynı gün içinde hem yüzebilir hem de kayak yapabilirsiniz. Antalya’da aynı gün içerisinde Toroslar’da kayak yapıp, bir saat sonra Konyaaltı'nda rahatlıkla denize girebilirsiniz. Bu özellik Antalya'yı dünyadaki birçok turizm destinasyonundan farklı kılan bir zenginlik. Bugün iki aktivitenin arasına bisiklet etabını da koyarak farklı bir triatlon yaptık. Umuyorum bu etkinliği önümüzdeki süreçte uluslararası düzeye taşıyacağız. Dünya’nın ünlü sporcularını kentimizde ağırlayacağız" dedi.

Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Saklıkent Kooperatifi Başkanı Emin Altıner de yaptıkları konuşmalarda organizasyonun Antalya turizmi ve tanıtımı için önemine dikkat çekti. (İHA)                                        

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres