SON HABERLER :
'Hedefimiz Antalya’yı şampiyon yapmak' Muratpaşa’da Karadeniz rüzgarı Anadolu Oyuncak Müzesi’ne Rekor ziyaretçi Raylı sistemde sona gelindi 'Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin'
/ KÜLTÜR - SANAT
Bahçeşehir robotik takımı Muratpaşa’da
Başkan Uysal, Amerika’da düzenlenecek yarışmaya hazırlanan Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi robotik takımı Imperium’a başarılar dilerken, “Sizinle gurur duymamak mümkün değil” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal“Görüşülebilir olmak ve görüşülebilir kalmak en önemli ilkemizdir” diyerek her Çarşamba gerçekleştirdiği randevusuz görüşme saatleri içinmesaisine saat 08.15’i gösterdiğinde belediye fuayesinde yer alan Turunç Masa’da başladı. 

 

Başkan Uysal’ın bu haftaki konukları arasında Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi robotik takımı Imperium vardı. 4 yıl önce kurulan ve şu anda 20 öğrenci ve 2 takım mentordan oluşan Antalya’nın ilk ve en büyük robotik takımının ziyaretinde, gençler projelerini ve elde ettikleri başarıları Başkan Uysal’la paylaştı.

Geçen yıl üçüncüsü düzenlenen First RoboticsCompetitions (FRC) Liselerarası Robotik Yarışması’nda katılan, TurkishOff-Season Turnuvası’nda 54 takım içinden ‘RookieAll-Star’ Ödülü’ne uzanan gençler, en büyük hedeflerinin 14-17 Mart 2018 tarihleri arasında Amerika’da gerçekleşecekFRC Kick-Off Yarışması’nda Türk gençlerinitemsil etmek olduğunu söyledi.

Gençleri tebrik eden Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi olarak hızla gelişen ve değişen teknolojiye gerek kurumun gerekse toplumun uyum sağlaması için bir dizi çalışmayı hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Uysal, şunları söyledi: “Kısa bir süre sonra bir proje bilgi bankasını da sahip olacak inovasyon merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca kentin dezavantajlı, sosyal açıdan zayıf mahallerinde çocuklarımız için geçen yaz döneminde kodlama eğitimi programları düzenledik. Muratpaşa Belediyesi olarak bir şekilde bu süreci kenarından tutmaya çalışıyoruz. Ama sizlerle gurur duymamak mümkün değil. Tebrik ediyorum. Mümkün olduğu ölçüde yanınızda olacağız.”

Ziyaretin sonunda gençler, Başkan Uysal’a takım şapkası hediye etti. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres