SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
/ KÜLTÜR - SANAT
'Bir Delinin Hatıra Defteri' Antalya'da
ANKARA Devlet Tiyatrosu'ndan emekli olan Erdal Beşikcioğlu'nun kurduğu Tatbikat Sahnesi, 'Bir Delinin Hatıra Defteri'ni Antalya'da sahneledi.

Rus tiyatro oyun yazarı Nikolay Vasilyeviç Gogol'un kaleme aldığı 'Bir Delinin Hatıra Defteri'ne Antalyalı izleyicilerin ilgisi büyük oldu. Biletleri kısa sürede tükenen oyun Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde kiralanan Antalya Devlet Opera ve Balesi Salonu'nda sahnelendi.

Erdal Beşikcioğlu'nun rol aldığı tek kişilik ve tek perdelik oyunda sahneye de bir grup izleyici oturtuldu. Eserde, yaşadığı toplumda adım adım deliliğe itilen, gerçek yaşamın acımasızlığıyla baş edemeyen bir adamın hikâyesi anlatıyor.

'Burun', 'Palto' ve 'Bir Delinin Hatıra Defteri' adlı üç bölümden oluşan oyunda Erdal Beşikcioğlu, bir ara vinçten inip, karanlık salonda izleyenlerin arasına da karıştı. Sanatçının sahnedeki performansına övgüler yağdırıldı, oyun ayakta alkışlandı. Erdal Beşikçioğlu, vinçten inip sahne kenarına gelerek izleyenleri selamladı. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres