SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ KÜLTÜR - SANAT
Çamura şekil verdiler

DAPHNEART Seramik Atölyesi sanatçılarının yaptığı seramik çalışmaları karma sergide beğeniye sunuldu. Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan serginin küratörlüğünü seramik sanatçısı Aylanur Tunçer üstlendi. Sergiye, atölye sanatçıları Asuman Zengin, Christin Dınsel, Didar Büyükkara, Erica Yasin, Esmeray Özgün, Füsun Yıldırım, Hande Töre, Hülya Çelik, Liudmyla Pechenenko, Şerife Özkaymak, Yasemin Sobutay, Duruşah Curacı, Doğa Sınayuç ve Yağmur Karslı eserleriyle katkıda bulundu.

Atölye sorumlusu ve sergi küratörü Aylanur Tunçer, atölye sanatçılarının tümünün kadınlardan oluştuğunu, büyük bir aşkla, heyecanla çamura şekil verdiklerini anlattı. Seramik sanatına son yıllarda özelikle kadınların ilgisinin arttığına değinen Aylanur Tuncer, "Atölyemizde çamura ruh katarken stresimizi atıyoruz, ruhen rahatlıyoruz. Evlerimizi ürettiğimiz seramik eserler ile süslüyor, yakın çevremize hediye ediyor, satarak da aile ekonomimize katkıda bulunuyoruz. Çamur sanatını çok seviyoruz, eser ortaya çıkardıkça da mutlu oluyoruz" dedi.

100'den fazla seramik çalışmasının yer aldığı sergi 17 Haziran Pazar gününe kadar açık kalacak. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres