SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ KÜLTÜR - SANAT
Dayıoğlu'ndan üç telli cura resitali
ANTALYA'nın Kaş ilçesinde müzik öğretmeni ve halk müziği derlemecisi Emre Dayıoğlu, üç telli cura konseri verdi.

Kaş'a bağlı Kalkan Turan Erdoğan Yılmaz Fen Lisesi müzik öğretmeni ve halk müziği derlemecisi Emre Dayıoğlu, Kaş Kültürevi'nde üç telli cura resitali verdi. Dayıoğlu'nun resitalini Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren ve 50 kişilik salonu dolduran ve büyük çoğunluğu ayakta yaklaşık 120 kişi izledi. Konseri izlemeye gelen birçok izleyici yer bulamayınca kapıdan döndü. Dayıoğlu sahnenin bir kenarına üç tellerini koyarak izleyicilere tanıttı.

Dayıoğlu konserine bir Kaş yöresi türküsü olan "Kalkan ile Kaputaş'ın arası" türküsüyle başladı. Ardından üç tellinin tüm teknik ve müzikal öğelerini tanıtan enstrümantal resital sunan Dayıoğlu, Teke yöresi türkülerine geçti.Konser sonunda Emre Dayıoğlu'na çiçek vererek teşekkür eden Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, "Emre Dayıoğlu, Kaş'ın yetiştirdiği bir halk müziği neferi. Çalışmalarıyla kaybolmakta olan bir sanatçıyı, birçok halk türküsünü gün yüzüne çıkararak, kayıt altına alıyor. Bu türküleri geleceğe taşıyor. Ülkemizi yurt dışında temsil ediyor. Ancak birçok izleyici yer bulamadığı için kapıdan geri döndü. Konserini izleyemedi. Kendisinden bu konserinin tekrarını istiyoruz" dedi.Dayıoğlu da kendisine gösterilen ilgiye teşekkür ederek, en kısa sürede konserini tekrarlama sözü verdi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres