SON HABERLER :
Balbey Projesi Büyükşehir’de Antalya’dan Suriye’ye 2 yardım tırı Kaş’ı hortum vurdu Oyun Oyun İçinde ilçe sahnelerinde Tütüncü’ye fahri hemşerilik unvanı
/ KÜLTÜR - SANAT
'Evham' Kaş'ta sahnelendi
Büyükşehir Belediyesi'nin yaz etkinlikleri kapsamında 'Evham' adlı tiyatro oyunu Antalya'nın Kaş ilçesinde sahnelendi.

Ahali Sanat Tiyatrosu Atölyesi tarafından Kaş Antik Tiyatro'da sahnelenen Evham oyununu aralarında Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Zülfü Çelik, Kültür Şube Müdürü Okan Yavuz, Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren'in de aralarında bulunduğu yaklaşık 200 kişi izledi.

Umut Uğur'un yazdığı tek perdelik oyunu Adem Yavuz Özata yönetti. Oyunda Başak Özel, Sadettin Kanpalta, Gökçe Kurt, Murat Boztepe, Adem Yavuz Özata rol aldı. Komedi türündeki oyun yaklaşık 70 dakika sürdü. Oyuncuların izleyicileri gülmekten kırıp geçirdiği oyunda dünün kimliklerini bir kenara atan, yeni bir kimliği üstüne giyen 5 kişinin bugünle yüzleşmesi komedi biçiminde anlatılıyor.

Oyun sonunda kısa bir konuşma yapan oyunun yönetmeni ve oyuncusu Adem Yavuz Özata, "Bu antik tiyatroda, açık havada oyunu oynamak, sürpriz ve keyifli oldu. Antik tiyatro Kaş'a çok büyük bir değer katmış. Ancak bundan sonra sahnelenecek oyunlar için bir kostüm değiştirme kabini olmalı" dedi.

Oyun sonunda Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren oyunculara çiçek vererek teşekkür etti. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres