SON HABERLER :
Hem para, hem iç çamaşırı çaldı Hafta sonu yasağı, Cuma düğünlerini arttırdı DEVA Partisi bir araya geldi Aile içi bulaş, vaka sayısını arttırıyor Aras'ın hastalığına çare bulamadılar
/ KÜLTÜR - SANAT
Kaş Tiyatrosu sahnede
Kaş'ta CHP'li Kaş Belediye Meclisi Üyesi Meral Çiyan Şenerdi'nin öncülüğünde ve belediyenin destekleri ile kurulan Kaş Sanat Tiyatrosu ilk oyununu Kaş Antiphellos Antik Tiyatro'da sahneledi

KAŞ Antiphellos Antik Tiyatro'da sahnelenen oyunu aralarında Kaş Belediye Başkan Yardımcısı Ali Bekik, Kaş Emniyet Müdürü Volkan Cansever, Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, Kaş Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Dr. Munise Ozan, belediye meclisi üyeleri Meral Çiyan Şenerdi, Hüseyin Sertçelik, Nihat Uçar, Cemil Tufan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerininde yer aldığı yaklaşık bin kişi izledi. Kaş Sanat Tiyatrosu ilk oyununda, Kosovalı yazar Duruntina Başa'nın yazdığı bir perdelik "Parmak" adlı oyunla Kaş Antiphellos Antik Tiyatrosu'nda izleyici ile buluştu. Bir perdelik oyunda eski Devlet Tiyatrosu sanatçısı Esma Çankaya ve öğretmen Sefa Gülcü de rol aldı. Oyunun yönetmenliğini Kaş Belediye Meclisi Üyesi Meral Çiyan Şenerdi yaptı. İlgi ile izlenen oyunun konusu ise savaşta kocasını kaybeden genç kadınların hikayeleri anlatılıyor. Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, oyunun yönetmeni Meral Çiyan Şenerdi, oyuncular Esma Çetinkaya ve sefa Gülcü'ye birer çiçek vererek teşekkür etti.

Oyunun yönetmeni Meral Çiyan Şenerdi de "Kaş'ta bir ilki gerçekleştirdik. Bir tiyatro topluluğu kurarak sizlerin karşısına çıktık. Soğuk havaya rağmen bu kadar kişinin oyunumuzu izlemesi sanat açısından, tiyatromuzun geleceği açısından bize umut verdi. Kaş Sanat Tiyatrosu gelişerek devam edecek" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
papara-bets10 giriş adresi-