SON HABERLER :
Üniversite otoparkının inşaatı ilerliyor Ecem Şahin Muratpaşa'da Manavgat'ta orman yangını AKM'de viyolonsel keyfi Çocuklar serinlemenin alternatif yolunu buldu
/ KÜLTÜR - SANAT
Kepez'den efsane 'Hababam Sınıfı'na, kitap ve belgesel
Kepez Belediyesi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen lansmanda, Türk Sineması'nın unutulmaz film serisi Hababam Sınıfı'nın oyuncuları tarafından kaleme alınan 'Hababam Kitabı ve Belgeseli'ni, filmin oyuncularının katılımıyla tanıttı

GEÇTİĞİMİZ yıl Amir Ateş Semt Konağı'nda Hababam Sınıfı Müzesi'ni filmin hayatta kalan oyuncularıyla birlikte açan Kepez Belediyesi, efsane filmin oyuncularını bir kez daha bir araya getirdi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlenen lansmanda, Türk Sineması'nın unutulmaz film serisi Hababam Sınıfı'nın oyuncuları tarafından kaleme alınan 'Hababam Kitabı ve Belgeseli'nin tanıtımı yapıldı. Lansmana Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hababam Sınıfı'nın usta oyuncuları Bülent İğdiroğlu, Ercan Gezmiş, Tuncay Akça, Gazanfer Şener, Mehmet Çatay, Eyüp Güçmen, Cafer Dere, Yılmaz Kaya, Ümit Doğru, Ahmet Arıman, Necati Demirel, Dilaver Gür, Erhan Beşkazak, Hüseyin Özşahin, Hababam Belgeseli'nin Yönetmeni Tuğkan Parıltı ile Seçil Sezikli, Ruşen Seymen Sevinç ve Atilla Yasa katıldı. 'Hababam Belgeseli, izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.


YAŞARKEN DEĞER VEREN TÜTÜNCÜ'YE TEŞEKKÜR


Açılışta konuşan oyuncu ve Hababam Sınıfı'nın 'Kalem Şakir'i Bülent İğdiroğlu, Hababam'da olabilmek ve oynayabilmek kadar güzel bir şey olmadığını söyledi. İğdiroğlu, "'Yaşarken kıymetini bilemedik' diye bir şey vardır. Bizler tek tek vefat ediyoruz. Artık bu dünyadan gidiyoruz. Biz yaşarken bize bu değeri veren ve bu belgeselin yapımını sağlayan, bu kitabın yapımını sağlayan, gerçekten çok sevdiğimiz ve vizyonu çok büyük olan, bunu çok içten söylüyorum, kalben söylüyorum Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye huzurlarınızda bir kere daha teşekkür ediyorum. İyi ki, Antalya böyle bir başkana sahip. Kültüre ve bütün güzelliklere imzasını atan bir başkan. Hakan başkanıma bir kez daha binlerce teşekkür ederim. Bize gösterdiği değerden dolayı" dedi.


BU FİLMİ KUŞAKLAR İZLİYOR


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, "Bugün Hababam Sınıfı konuşacak, hatıralar konuşacak" diyerek sözlerine başladı. Beş ya da 6 kuşaktır büyük bir özveri ile yapılan Hababam Sınıfı'nı milyonlarca kişinin izlediğini belirten Başkan Tütüncü, "Gerçekten Hababam Sınıfı başka Türk sinemasında hiçbir filme sahip olmayan popülariteye sahip oldu" dedi.


'TARİHE NOT DÜŞMEK İSTEDİK'


Hababam Sınıfı filmine ve oyuncularından övgülerle söz eden Başkan Tütüncü, şunları söyledi;


"Hababam Sınıfı'nın on yıllar geçmiş olmasına rağmen sevgiyle ve sempatiyle izlenmesi ve dönüp bakılması gereken bir konu. On yıllar sonra da yine sevgiyle ve sempatiyle seyredileceğini tahmin ediyorum. Film zaten arşivde var. Kırk yıl, elli yıl sonrada arşivlerde var olacak. Filmlerin hatırası ise sizlerle, bizlerle birlikte gidecek. Gitmesin istedim. Bu kitapta kütüphanelerde olsun istedim. Bu belgesel hiç yapılmamış bir belgeseldi. Biz bu belgeselle tarihe bir not düşmek istedik. Kepez Belediyesi olarak Türk sinema tarihine güzel iki iz bırakmış olmaktan dolayı mutluyuz. Hababam Sınıfı kitabı ve Hababam Sınıfı belgeseli. Hayırlı uğurlu olsun."


Konuşmalarının ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hababam Sınıfı oyuncularına plaket takdim etti. Hababam Sınıfı da, tüm oyuncuların ıslak imzasının bulunduğu kitabı Başkan Tütüncü'ye hediye etti. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found