SON HABERLER :
'Kan değişimi şart' Antalya'da kış lastiği denetimleri başladı MESEM Tanıtım ve Yaygınlaştırma toplantısı yapıldı Büyükşehir, yangın mağduru kadını unutmadı ATASEM'de eğitimler devam ediyor
/ KÜLTÜR - SANAT
Kepez'in 8'inci kütüphanesi 'Orhan Gazi' açıldı
Kepez Belediyesi'nin yatırım programına aldığı 16 kütüphane arasında yer alan Orhan Gazi Kütüphanesi'ni törenle hizmete açıldı

Kepez Belediyesi, Cumhuriyetin 100.yılı için yatırım programına aldığı 16 kütüphaneyi birer birer ilçenin hizmetine kazandırıyor. Programda yeralan 8'nci kütüphane törenle Orhangazi Semt Konağı'nda açıldı. Orhan Gazi Kütüphanesi'nin açılış törenine Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Kepez Muhtarlar Dernek Başkanı Feyzullah Büyükkeleş, AK Parti il, ilçe,kadın ve gençlik kolları üyeleri, Kepez Müzik Okulları öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.


Açılışta konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçeye ikisi amiral gemisi, 14'ü semt kütüphaneleri mahiyetinde olmak üzere 16 yeni kütüphane açacaklarını söyledi. Kepez'in 8'inci kütüphanesini Şafak Mahallesi'ne kazandırmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Tütüncü, "Açtığımız bütün kütüphaneler sabah 10.00'dan akşam 22.00'a kadar öğrenci kardeşlerimizin büyük teveccühünü alıyor. Çocuk ve gençlerimiz son derece güzel bir ortamda kitapla, bilgiyle buluşuyor ve ders çalışıyorlar. Bunların çok önemli olduğunu görüyoruz. Burası, Türkiye'ye örnek yeni bir sosyal projenin de başlangıcının fitilinin ateşlendiği bir yer olacak" dedi.


Başkan Tütüncü, önümüzdeki günlerde Türkiye'nin en büyük kütüphanelerinden birinin temelinin Gülveren kentsel dönüşüm alanında atılacağını belirtip sözlerine şöyle devam etti:


"Bu beni çok heyecanlandırıyor. 80 bin üniversite öğrencimiz var. Aynı anda 2 bin öğrencinin ders çalışabileceği etkinlik, yapabileceği son derece güzel bir kütüphane. 6500 metrekare kapalı alana sahip, 1 milyondan fazla kitap kapasitesine sahip bir kütüphaneyi hayata geçireceğiz. Yaptığımız eserlerin kıymeti uzun yıllar içerisinde hissedilecek, yaşanacak."


Başkan Tütüncü'nün konuşmasının ardından Orhan Gazi Kütüphanesi törenle hizmete açıldı. Açılışı Kepez Belediyesi'nin Müzik Okulları öğrencileri mini konserle daha da renklendirdi. Başkan Tütüncü, davetlilerle beraber Orhan Gazi Kütüphanesi'ni gezdi, raflardaki kitapları inceledi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found