SON HABERLER :
Çuval çuval getirip bardak bardak satıyorlar Kaçak kaosu sona eriyor BAİB, Moskova’da Türel farkındalık için pedal çevirdi Film Festivali’nden 55’inci kez merhaba
/ KÜLTÜR - SANAT
Konyaaltı Emekli Kahvesi’nde konser
Ücretsiz sunduğu hizmetlerle her gün yüzlerce emeklinin gönlünü fetheden Konyaaltı Belediyesi Emekli Kahvesi’nde bu kez gönüller, Türk Sanat Müziği nameleriyle mest oldu.

KONYAALTI’NDA farklı alanlarda uzmanlaşmış insanlar belli dönemlerde bir araya geliyor ve hakim oldukları konuda yüzlerce kişiyi bilgilendiriyor. Kimi zaman uzman bir doktor, kimi zaman sosyolog oluyor bu. Bilgilendirmenin dışında zaman zaman da bir sanatçı çıkıyor ve yine yüzlerce kişiye konser veriyor. Konyaaltı Belediyesi’nin “Kent Gönüllüleri Projesi”yle her ay bir gönüllü, uzman olduğu konuda vatandaşı bilgilendiriyor, bazen de söyledikleri şarkılarla eğlendiriyor. Son olarak proje kapsamında Konyaaltı Belediyesi Emekli Kahvesi’nde Türk Sanat Müziği sanatçısı Ayşe Atlı, orkestrasıyla birlikte emekli vatandaşların karşısına çıktı.

Ayşe Atlı, orkestra şefi Mustafa Coşkun’un yönetiminde bir birinden değerli eserleri emekli vatandaşlar için seslendirdi. Söylediği Türk Sanat Müziğinin birbirinden seçkin parçalarıyla emeklilere keyifli dakikalar yaşattı.

Kent Gönüllüleri Projesi kapsamında Emekliler Kahvesi’nde bir çok farklı etkinlik yaptıklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu etkinlikler içinde emeklilere doğru nefes alma teknikleri eğitimi de verdiklerini söyledi. Bununla birlikte yine bir konser düzenlediklerini ifade eden Muhittin Böcek, “Bu konserlerimiz yoğun ilgi gördü. Projemiz kapsamında Türk Sanat Müziğinin usta ismi Ayşe Atlı,orkestrasıyla birlikte Emekli Kahvemizde sahne aldı.  Emeklilerimiz bu tür etkinliklerle hem sosyalleşiyor, hem de eski günleri yad ediyor. Projemiz kapsamında bu türden etkinliklerimiz devam edecek.”diye konuştu.(HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres