SON HABERLER :
Tezgahında zehirli 'balon balığı' sergiledi Kepez’e doğal gaz müjdesi Konserde müzik şöleni Durak taşındı izi kaldı yadigar Akdenizli öğrencinin Amerika başarısı
/ KÜLTÜR - SANAT
Küçük kemancının büyük başarısı
Konyaaltı Hurma Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Elif Eroğlu Bulgaristan’nın Albena kentinde düzenlenen 7. Uluslararası "Heirs Of Orpheus" Müzik Yarışması’nda yaş kategorisinde birinci oldu

KONYAALTI Hurma Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Elif Eroğlu (12), Bulgaristan’nın Albena kentinde düzenlenen 7. Uluslararası "Heirs Of Orpheus" Müzik Yarışması’nda yaş kategorisinde birinci oldu. Jüri Başkanı Tamara Poddubnaya, "Elif'i çok seviyorum. İyi bir tekniğe sahip, akıcı ve müzikal. Sahnede ne yaptığını çok iyi biliyor, çok planlı ve düzenli" dedi.

Bulgaristan’ın Albena kentinde düzenlenen 7. Uluslararası ‘Heirs Of Orpheus’ Müzik Yarışması’na 15 farklı ülkeden yarışmacı katıldı. Almanya, Estonya, Güney Kore, Gürcistan, Ermenistan, Amerika Birleşik Devletleri, Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Polonya, Bulgaristan, Romanya, Hollanda gibi ülkeler arasında Türkiye’yi 12 yaşındaki Elif Eroğlu temsil etti.

2 YILDA 5 BİRİNCİLİK

Antalya’da Konyaaltı Hurma Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Elif, keman eğitimini DaniyaKaynova’dan almaya başladı, son dört yıldır akademik eğitim alan Elif, iki yıldır girdiği uluslararası müzik yarışmalarında beş birincilik kazandı. Genç yaşta onlarca konser ve resital deneyimi olan Elif, birçok ulusal ve uluslararası organizasyonlarda sahne aldı. Elif, Alexander Markov, ItzakRashovsky, Ani Schnarch, Cihat Aşkın, Hakan Şensoy, Tuncay Yılmaz, ArturKaganovskiy, Vadin Voyler, ve IldigoMoog gibi önemli keman sanatçılarıyla beraber masterclass çalışması yaptı. Yaklaşık altı ay önce de İtalya’da "29. Concorso International Per GiovaniMusicistiCittaDiBarletta" yarışmasında, kemanda tüm yaş grupları arasında tek "PremioAssoluto" derecesiyle birinci olan Elif,  Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından da tebrik edilerek davet edildi. Elif başarılarına bir yenisini ekleyerek aynı yıl içerisinde "Heirs Of Orpheus yarışmasından da Antalya’ya birincilik getirdi.

"KEMAN ÇALMAK TATİL GİBİ"

Yaz boyunca tatil yaparken çalışmayı da ihmal etmediğini belirten Elif, "Günde en az 4 saat çalışarak, yoğun bir tempoyla yarışmaya hazırlandım" dedi. "Hiç tatil yapmadın mı" sorusuna ise, "Keman çalışmak da benim için bir tatil, keman çalarken mutlu oluyorum, bana tatil gibi geliyor" karşılığını verdi.Yaşıtlarına mesaj veren Elif, ne olursa olsun disiplinli çalışmalarını ve mutlaka bir spor veya enstrümana başlamalarını tavsiye etti. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres