SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ KÜLTÜR - SANAT
Kültür Merkezi Elmalı’ya yakıştı
İftarını Elmalı’da vatandaşlarla açan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı Kültür Merkezi’nin ilçeye yakışan bir tesis olduğunu söyledi.

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin geleneksel iftar sofrası Kadir Gecesi’nde Elmalı’da kuruldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Atay Uslu, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin ile birlikte iftarını Elmalılarla birlikte açtı. Başkan Türel, Kadir Gecesi’ni Elmalı’nın manevi ikliminde yaşamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ramazan’da hizmetlerin bereketiyle çoğaldığını söyleyen Türel, şunları söyledi: “Son birkaç güne baktığımızda Antalya’da Kepez-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nin, ardından Antalya’nın belediyecilik tarihindeki en büyük projesi 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nin temelini attık. Kepez-Santral’daki kentsel dönüşüm projemizin resmi temel atma törenini yapıyorken, bir baktık yanımızda 5-6 katlı binalar yükselmiş bile. Artık hizmetlerimizin hızına temel atma törenlerimiz yetişmiyor.”

YÜZME HAVUZLU KÜLTÜR MERKEZİ

Elmalı’ya yakışır bir kültür merkezi kazandırdıklarını ancak açılışını yapmaya fırsat bulamadıklarını belirten Başkan Türel, “Artık Elmalı Kültür Merkezi’nde kışın soğuk havalarda, ısıtılmış kapalı yüzme havuzunda hanım kardeşlerimiz yüzebilecekler. İçerisindeki spor merkezi ile sosyal alanlarıyla gerçekten Elmalı’ya yakışan bir tesis oldu. Finike’de kadınlar plajımız bayramda hizmete giriyor. Kadınlar Plajımızdan istifade etmek isteyen Elmalılı hanım kardeşlerimiz için ücretsiz Elmalı’dan Finike’ye toplu ulaşım servisi koyacağız. Şoförlerini de bulabilirsek kadın yapacağız” diye konuştu.

‘ÇİFTÇİLER ELEKTRİĞİ BEDAVA KULLANIYOR’

Başkan Menderes Türel, şöyle devam etti: “Sosyal yaşamıyla ve hizmet hamlesiyle Elmalı ve Antalyamızı kalkındırmaya çalışıyoruz. Bir kısım siyasetçilerin attılar mı mangalda kül bırakmayan vaatlerini görüyorsunuz. Kanal İstanbul iptal edilecek, 3. Havaalanı yapılmayacak. Bir tarafta yapım ekibi diğer tarafta yıkım ekibi. Antalya’da 2009 yerel seçimleri öncesi birilerinin herkese bedava elektrik vaat ettiğini hatırlıyoruz. Herkese elektrik vaat edenler bırakın bedava elektriği, Antalya’yı suyu en pahalı kullanan şehir haline getirdiler. 2014 seçimi öncesinde biz de eli nasırlı çiftçimizin sulama suyu bedava olacak sözü vermiştik. Ama bizde söz ağızdan çıkar, söz verdik mi yerine getiriyoruz. Güneş enerji santrallerini kurduk. Sadece Elmalı’da 9 kooperatifimiz 1250 çiftçimiz sulama suyunda elektriği bedava kullanıyor. Yaklaşık 1 milyon liralık bir destek. Çiftçimize sulama suyu maliyeti yüzde 50 ucuzladı.”

Tüm hizmetlerin gerçek sahibinin Antalyalılar olduğunu belirten Başkan Türel, konuşmasının sonunda Elmalılıların yaklaşan Ramazan Bayramı’nı kutladı.  (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres