SON HABERLER :
Başkan Uysal: Kapasite 2 katına çıktı Tek ve çift haneli tezgahlar birer hafta çalışacak 'Adınız cinayete karıştı' diyerek, yaşlı kadını dolandırdılar ASAT Nisan'da su sayaçlarını okumayacak Vali Karaloğlu’ndan "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek
/ KÜLTÜR - SANAT
Kuzgun Acar AKS’de anılacak
Türkiye’nin çağdaş heykel sanatı öncülerinden Kuzgun Acar, 92. Doğum gününde AKS’de anılacak

ANTALYA Kültür Sanat(AKS), sergilere ev sahipliği yapmanın yanı sıra düzenlediği etkinliklerle de dikkat çekiyor. AKS’de Türkiye’de çağdaş heykel sanatının öncülerinden Kuzgun Acar için anma etkinliği düzenlenecek.

Kuzgun Acar’ın 92. Doğum gününde anılacağı günde, Korel Eraybar konuşmacı olarak yer alacak. Cumartesi saat 16.00’da AKS Oditoryum’da gerçekleşecek olan anma etkinliğinde Eraybar’ın sunumuyla sanatçının çocukluğu, aile ilişkileri, karakteri, sanata yönelmesi, ilk başarıları eşleri, maddi durumu, tiyatro ve sinemaya olan ilgisi, eserleri, Türk heykelciliğine getirdikleri, ölümünden sonra eserlerinin durumu, onu tanıyanların söyledikleri ve 2020 itibariyle Kuzgun Acar gibi konu başlıklarına değinilecek.

EL HEYKELİ

Kuzgun Acar, Antalya’lılar için de ayrı bir öneme sahip. Acar, 1975 yılında Antalya Belediyesi’nin organize ettiği Antalya Sanat Şenliği kapsamında Vali Haşim İşçan’ın anısına, hizmetlerini simgeleyen ‘El’heykelini yaptı. Haşim İşçan’ın anısına yaptığı ‘El’ heykeli Karaalioğlu parkı içerisinde yer alıyor.
Esra YAĞCI/HABER

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres