SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
/ KÜLTÜR - SANAT
'Müze Konseri'ne yoğun ilgi
Antalya Devlet Opera ve Balesi (Antalya DOB) tarafından başlatılan ve ayda bir kez gerçekleşen 'Müze Konseri' sürüyor. Antalya Müzesi'ndeki opera konserine ilgi büyüktü

TÜRKİYE'NİN en büyük müzeleri arasında yeralan ve Roma dönemine ait tanrı, imparator, imparatoriçe ve mitolojik kahramanları simgeleyen heykel ve lahitlerin yer aldığı Antalya Müzesi'ndeki Şubat ayı konseri büyük ilgi gördü. Tarihi eserlerin arasında oluşturulan alanda düzenlenen konseri müzeyi gezenler ile yerli ve yabancı operaseverler ilgiyle dinledi.


'Müze Konseri'nde Antalya DOB sanatçıları piyanist Metin Kiper, soprano Işılay Meriç Karataş, mezzo-soprano Tuğçe Oğuzülgen, tenor Erdi Can Aybaş, Dağhan Ergün, bariton Mehmet Ali Tutar sahne aldı.


Konserde, sanatçılar dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini piyanist Metin Kiper'in piyanosu eşliğinde opera diliyle seslendirdi. Sergilenen eserlerin arasında 'Herakles' gibi birçok heykel ve lahitlerle geçmiş tarihe ışık tutan müze, opera şarkılarıyla yankılanırken, izleyiciler de yüzlerce yıllık eserlere evsahibi olan müzede opera şarkılarıyla keyifli anlar yaşadı.


Opera sanatçıları, izleyicilerin alkış yağmuru altında sahneden ayrıldı. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found