SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ KÜLTÜR - SANAT
Polisten tiyatrolu uyarı
ANTALYA İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, uyuşturucu madde ticareti yapanların yakalanmasına yönelik mücadele sürerken, gençleri, anne-babaları uyarıcı tiyatro oyunları da sahneleniyor.

İçişleri Bakanlığı'nca 2018 yılının 'Uyuşturucu ile Mücadele Yılı' ilan edilmesiyle birlikte, farkındalık yaratılması amacıyla uyuşturucu maddeler ve bağımlılık konularında lise seviyesindeki öğrencilere yönelik 'Pembe Aslında Siyahtır' ve yetişkinlere yönelik 'Dikkat! Aile Var' adlı tiyatro oyunlarının sahnelenmesi planlandı.

Tiyatro Balans'ın sahneye koyduğu oyunlardan 'Dikkat! Aile Var' adlı eser, Antalya'da Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde izleyiciyle buluştu. Oyuna, Emniyet Müdürlüğü personeli, eş ve çocukları, lise ve üniversite öğrencileri ile anne-babalar büyük ilgi gösterdi.

Haluk Işık'ın yazdığı, Metin Karaman'ın yönettiği oyunun başrolünü, yılların sanatçısı Ercüment Balakoğlu üstlendi. Oyunda, televizyon kanallarındaki mafya dizilerinden etkilenip mafya olma hayali kuran bir oğul, yarışma programlarındaki insanların sahte şöhretlerine özenip güzellik yarışmasına katılmak isteyen bir kız ve çocuklarının hayallerine yardımcı olmaya çalışan bir annenin başına gelenler anlatılıyor. Yaşanan bu olaylardan hiç haberi olmadan hayat kavgasına devam eden, aldığı maaşla ay sonunu getirebildiğinde mutlu olan ve ailesinin de mutlu olduğunu düşünen bir babanın hikâyesi de konu ediliyor. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres