SON HABERLER :
Üniversite otoparkının inşaatı ilerliyor Ecem Şahin Muratpaşa'da Manavgat'ta orman yangını AKM'de viyolonsel keyfi Çocuklar serinlemenin alternatif yolunu buldu
/ KÜLTÜR - SANAT
Ressam Himmet Öcal'dan 'Pandemi Renkleri' sergisi
Sanat Danışmanı ve ressam Himmet Öcal, pandemi döneminde çalıştığı grafiksel resimlerini beğeniye sundu

Sanatçı Himmet Öcal'ın adını da taşıyan Himmet Öcal KHan Art Gallery'de açılan ve 'Pandemi Renkleri' adı verilen resim sergisine sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu. Sanat, turizm, iş dünyasından çok sayıda davetlinin katıldığı sergi açılışında bir de sürpriz yaşandı. Müzik dinletisi eşliğinde Ressam Himmet Öcal'ın 70'nci yaş günü doğum günü de yaş pasta kesilerek kutlandı.


DİPTEN YUKARI ÇIKAN RUH


44 yıldır grafik sanatıyla uğraşan ressam Himmet Öcal, pandemi döneminde soyut-kavramsal ve fütürizm tarzıyla çalıştığı resimlerinin bugünün anlamını taşıdığını, her resmin farklı hikayelerinin bulunduğunu, her birine de 'Umutsuzluk', 'Umut', 'Umut Işığı', 'Nefes' gibi bir çok farklı isimler verdiğini söyledi. Himmet Öcal, "Leke tekniğini de kullanarak ürettiğim eserlerimde dipten yukarı çıkmayı başaran bir ruh hâkim" dedi, resimlerdeki dairesel altın varak çalışmasının ise umutsuzluğa karşı umudun sembolü olduğunu ifade etti.


17 eserin yeraldığı sergi, 18 Mart Cuma gününe kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found