SON HABERLER :
Üniversite otoparkının inşaatı ilerliyor Ecem Şahin Muratpaşa'da Manavgat'ta orman yangını AKM'de viyolonsel keyfi Çocuklar serinlemenin alternatif yolunu buldu
/ KÜLTÜR - SANAT
Romeo ve Juliet'e sanatseverlerden yoğun ilgi
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nce (Antalya DOB) sahneye konulan, her izlenişinde sanat severlerin yoğun ilgisini çeken 'Romeo ve Juliet', bir kez daha Antalyalılarla buluşturuldu

HAŞİM İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenen, gerek librettonun ele alınışı, gerek müzikal düzenlemesindeki başarılı yapısı, gerekse koreografisindeki anlatımla klasik bir forma sahip olan 'Romeo ve Juliet' balesinde eserin kahramanları 'Juliet' rolünü Laroslava Volkova, 'Romeo' rolünü Tolga Burçak üstlendi.


Shakespeare ve Çaykovski gibi iki dahi sanatçının buluşmasının eşsiz bir örneği olan 'Romeo ve Juliet'in müzik düzenlemesini Tolga Taviş, libretto ve koreografisini de Volkan Ersoy ile Armağan Davran hazırladı. Eserin kostüm tasarımına Sevtaç Demirer, dekor tasarımına Çağda Çitkaya, ışık tasarımına da Fuat Gök imzalarını attı.


Koreografisiyle, kostüm ve dekor tasarımlarıyla, ışık efektleriyle göz kamaştıran, danslarıyla büyüleyen 'Romeo ve Juliet' yine ayakta alkışlandı. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found