SON HABERLER :
Oktay: İktidar değil muhalefet sorunu var İş ve işçi arayanlara Döşemealtı desteği Meclis listeleri kesinleşiyor Kornea nakliyle yeniden görüyorlar MMO'dan 'Mucit Fikirler' yarışması
/ KÜLTÜR - SANAT
Rudin kardeşler büyüledi

ANTALYA Devlet Senfoni Orkestrası'nın (ADSO) bu haftaki konukları Rus viyolonsel, keman ve piyano sanatçıları Alexander, Fedor ve İvan Rudin kardeşler oldu. Rudin kardeşlerin konseri müzik severlerden büyük ilgi gördü.

Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen konserde Alexander (viyolonsel), Fedor (keman), İvan Rudin (piyano) üçlüsü solist sanatçı olarak sahneye çıktı. Dünyaca ünlü Romalı şef Antonio Pirolli'in yönettiği konserde Rudin kardeşler, Ludvig van Beethoven'in piyano, keman ve viyolonsel için bestelediği 'Konçerto, Op.58' adlı eserini seslendirdi.

Salonu, viyolonsel, keman ve piyanolarından yayılan namelerle büyüleyen Rudin kardeşler, sahneden çiçek ve alkışlar eşliğinde ayrıldı.

Moskova Devlet Konservatuarında profesör olan Alexander Rudin, Rusya Devlet Ödülü, kardeşleri Fedor Rudin uluslararası keman yarışmasında, İvan Rudin de uluslararası piyano yarışmasında ödüller aldı.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres