SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ KÜLTÜR - SANAT
Sanatçılardan örnek davranış
ANTALYALI sanatçılar, Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı'nın (ANTÇEV) burs verdiği öğrenciler için seferber oldu. Sanatçılar, açılan sergide sanat eserlerini bir araya getirdi, satıştan elde edilecek gelir 45 öğrenciye burs olarak verilecek.

Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde bu yıl 14'ncüsü gerçekleşen ANTÇEV Geleneksel Karma Sanat Sergisi'ne resim, fotoğraf, heykel, seramik, ebru, geleneksel el sanatları, rölyef sanatçılarının ilgisi büyük oldu. Galeride 41 sanatçının birbirinden güzel göz kamaştıran eserleri sergilendi.

Serginin açılış kurdelesini, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz ile ANTÇEV Başkanı Sema Ekeke kesti.

ANTÇEV Başkanı Sema Ekeke, vakfın 1995 yılında 228 gönüllünün desteğiyle kurulan bir sivil toplum örgütü olduğunu hatırlattı, "Üniversite öğrencileri başta olmak üzere çok sayıda gencimize burs ve eğitim programları desteğinde bulunuyoruz" dedi.

100 kadar eserin yer aldığı ANTÇEV 14. Geleneksel Karma Sanat Sergisi 16 Ocak Salı gününe kadar açık kalacak. Sergiden elde edilecek gelir, 45 öğrenciye burs olarak verilecek. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres