SON HABERLER :
Muhtarlıkta 28 yılın öyküsü Buse 26 gündür bulunamıyor 'Aspendos Yılı'na turizmci desteği Tütüncü projelerini 25 Şubat’ta tanıtacak Sinan Çarşısı’nda çalışmalar bitiyor
/ KÜLTÜR - SANAT
Zeytinyağı festivali
ATB Başkanı Çandır, zeytinyağı sektörünü canlandırmak için Kepez sınırları içindeki LyrbotonKome Antik Kenti'nde zeytinyağı festivali düzenlemek istediklerini söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Ticaret Borsası’nı (ATB) ziyaret etti. Başkan Tütüncü'yü Borsa Başkanı Ali Çandır, ATB Başkan Yardımcısı Halil Bülbül ile yönetim kurulu üyesi Cüneyt Doğan karşıladı. ATB Başkanı Ali Çandır, Tütüncü'ye ziyareti için teşekkür etti. Kepez Belediyesi ile iyi ilişkiler içerisinde olduklarını belirten Çandır, “Ne zaman işbirliği yapmak istesek her türlü desteği veriyorsunuz. Teşekkür ederiz" dedi. YÖREX'in hazırlık çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Çandır, 2 yıldır çeşitli nedenlerden dolayı yapılamayan Çiçek Festivali'ni önümüzdeki yıl mayıs ayında yapma hedefinde olduklarını anlattı.

ANTİK KENTTE FESTİVAL

Kepez Belediyesi sınırları içerisinde yer alan antik LyrbotonKome'de zeytinyağı festivali yapmak istediklerini bildiren Ali Çandır, Pamfilya döneminden bu yana bu topraklarda var olan zeytinyağı sektörünü canlandırmak istediklerini dile getirdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, belediye olarak festivale her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi. Tütüncü, Kepez Belediyesi sınırlarında olan antik LyrbotonKome'nin bir dönem zeytinyağ merkezi olduğuna dikkat çekerken, alanı ayağa kaldırma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Tütüncü, LyrbotonKome'de zeytinyağı festivalinin çok iyi bir fikir olduğunu belirterek, “Bir zamanlar zeytinyağının merkezi olan alanda mutlaka Zeytinyağ Festivali'ni düzenlemeliyiz" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres