SON HABERLER :
'Hedefimiz Antalya’yı şampiyon yapmak' Muratpaşa’da Karadeniz rüzgarı Anadolu Oyuncak Müzesi’ne Rekor ziyaretçi Raylı sistemde sona gelindi 'Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin'
/ MAGAZİN
Kadınlar pırlanta seminerinde buluştu

ANTALYA'da bir pırlanta firmasının ikincisini düzenlediği 'Pırlantanın Büyülü Yolculuğu' seminerine, kadınlar ilgi gösterdi.Antalya Kuyumcular Odası Başkanı Ferda Erdem'in açılış konuşmasını yaptığı organizasyonda mücevher tutkunları eşsiz güzellikteki taşları inceleme fırsatı yakaladı.

Organizasyonda katılımcılar pırlantaların özelliklerini ve kalitelerini teknolojik cihazlarla inceme fırsatı buldu. Elmasın çıkarıldığı madenler ve işlenme yolculuğu üzerine bilgi veren taş uzmanı Can Gürler, pırlanta sektörünün güvene dayalı bir piyasa olduğunu belirtti. Gürler, "Pırlanta taşlar ve bu taşlarla süslenen mücevherler pek çok kadının hayallerini süslüyor. Güven esasına dayalı olan pırlanta sektöründe birtakım usulsüzlüklerle tüketicinin mağdur edildiği durumlar yaşanıyor. Almış olduğunuz mücevherlerde bulunan pırlanta ve değerli taşların verilerinin doğruluğu, ürünün gerçek değerini belirlediği için uluslararası standartlarda bir sertifikanın önemi ilk sırada yer almaktadır. Günümüzde bazı kuyumcuların sertifika adı altında vermiş olduğu kart veya bilgisayar çıktısı şeklindeki belgeler ürün bilgisi amaçlı olup, uluslararası geçerliliğe sahip değildir. Ancak uluslararası standartlarda olan bir sertifika ürünün doğallık, renk, berraklık ve ağırlık gibi kriterlerini detaylı bir şekilde yansıtmaktadır" diye konuştu.

Organizasyon sonunda yaptığı paylaşımla en çok beğeniyi alan Selin Günsev'e pırlanta kolye hediye edildi.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres