SON HABERLER :
Elektrik mühendisi, serasında ’Çuval’la para kazanıyor Antalya birincisi Yeşilbayır İMKB Simena Antik Kenti’nde genel temizlik zamanı Kraliçe adayları sporda kapıştı Fen Lisesi'nde resim sergisi
/ MAGAZİN
Türkü: Babamla gurur duyuyorum
 ‘Hiçbiri’ adlı çıkış şarkısıyla profesyonel müzik dünyasına adım atan Türkü Akbayram, 'Akbayram' soyadının her zaman avantajını yaşadığını belirterek, "Beni, ‘Türkü, Edip Akbayram'ın kızıymış' diye takdim ettiklerinde onur duyuyorum" dedi.

EDİP Akbayram'ın kızı Türkü Akbayram, müzikal yolculuğunun dinleyici ile buluşan ilk ürünü olan 'Hiçbiri' adlı şarkısını, Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Doğduğu andan itibaren müziğin hayatına girmesinden dolayı şarkı söylemenin en büyük tutkusu olduğunu belirten Türkü Akbayram, "Hayatım boyunca müziğin içinde olduğumu söyleyebilirim. Babamın albüm süreçleri, konserleri, kendi eğitim hayatım, konservatuvar derken müziğin içine doğdum. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü'nde okudum, sonrasında ise babamla birlikte sahneye çıktım ve yaklaşık 8 yıldır ona vokal yapıyorum" dedi.

Single çalışması sonrasında hep çok güzel şeyler duyduğunu kaydeden Akbayram, "Özellikle yakın çevrem 'Oh be, sonunda' diyor. Babamın tarzına yakın bir şarkı ile çıkış yapmamı beklemiş olan bir kesim de olduğunu görüyorum" dedi. Türkü Akbayram, ikinci ve üçüncü single çalışması için şarkıların seçildiğini belirterek, çok yakın bir süre sonra stüdyo çalışmalarının başlayacağını aktardı.

'SOYADIMIN AVANTAJINI YAŞADIM'

Ünlü bir ismin çocuğu olma baskısını hiç hissetmediğini kaydeden Akbayram, "Ben 'Akbayram' soyadının her zaman avantajını yaşadım, yaşıyorum da. Babam bu ülkede gelmiş geçmiş en önemli ve saygıdeğer insanlardan biri. 'Türkü, Edip Akbayram'ın kızıymış' diye beni takdim ettiklerinde yalnızca onur duyuyorum, aksi pek mümkün olamaz sanırım" diye konuştu.

Müziğin kendisi için derya- deniz olduğunu aktaran Akbayram, "Dolayısıyla bu deryayı tek bir tarza indirgemek istemiyorum. Ben hep güzel olduğuna inandığım, kalbime dokunan işler yapmaya çalışacağım. Bu bugün pop, yarın türkü olabilir. İçimden ne geliyorsa her zaman onu söyleyeceğim" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres