SON HABERLER :
Tezgahında zehirli 'balon balığı' sergiledi Kepez’e doğal gaz müjdesi Konserde müzik şöleni Durak taşındı izi kaldı yadigar Akdenizli öğrencinin Amerika başarısı
/ MAGAZİN
'Ustalar ve Çıraklar El Ele'
Antalya'nın sıcak yaz akşamlarında 'Ustalar ve Çıraklar El Ele' programında bir araya gelen müzikseverler neşeli türkü ve şarkılar eşliğinde eğlendi

ANTALYA'nın yerel ses sanatçılarından ve şairlerinden Tülay Gülseven ile yazar Fecrin Öngören'in organizasyonuyla usta ses sanatçıları ile yetiştirdikleri öğrencileri ‘Ustalar ve Çıraklar El Ele’ programında Müzikoman Cafe'de bir araya geldi. Koro şeflerinin de yer aldığı programda Serap Yıldırım, İsmet Aydın, Müjdat Asurer, Şakir Güzelbaba, Ahmet Can, Suat Turgut, Eyüp Kababaş, Musa Yenilmez, Suat Turgut, Celal Çalı, Sevim Gümüşhan, yetiştirdikleri sanatçılarla sahneye çıktı.

Tülay Gülseven'in sunumuyla gerçekleşen geceye müzikseverlerin ilgisi yoğun oldu. Usta sanatçılar çaldıkları bağlama, ud, bendir, kanun, keman eşliğinde türkü ve şarkıları seslendirdi, çırakları da onlara eşlik etti. Günün sevilen şarkı ve türkülerinin yorumlandığı keyifli, neşeli gecede izleyenler oyun havaları eşliğinde çiftetelli oynadı, halay çekti.

Gecenin organizatörleri Gülay Gülseven ile Fecrin Öngören, programın oluşumuna çalgıları ve sesleriyle katkıda bulunan yerel sanatçılara teşekkür belgesi ile çiçek sundu. Gülseven, 'Ustalar ve Çıraklar El Ele' gecesinin gelenekselleştirilip ayda bir tekrarlanacağını, Antalya'nın kültür-sanat yaşamına şarkı ve türkülerle renk katacaklarını söyledi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres