SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
/ ÖZEL HABER
Turizm ne olacak?
KALEDER Başkanı Hasan Kilit, Suriye’de yaşanan olumsuz olayların ülke ve Antalya turizmini kötü şekilde etkileyebileceğini söyledi

KALEKAPISI Esnaflarını Güçlendirme Ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) Başkanı Hasan Kilit Suriye krizinin turizmi olumsuz etkileyeceğine dikkat çekti. Kilit, “Benim gölüm istiyor ki çok daha güzel günler görelim. Ama bu güzel günleri görmek için de makul, mantıklı hareket etmemiz lazım” açıklamasını yaparak, “Turizmin özel ve çok önemli bir sektör olduğuna dikkat çeken Kilit, “Bunun kuralları olmalı. Bunun kurallarına da herkes uymalı. Devlet de idare edenler de milletimiz de. Ama bu harp halinin devam ediyor olması bizi kötü etkileyecek” dedi.

 

‘SIKINTI BÜYÜYEBİLİR’

Kilit, Türkiye’de son zamanlarda yaşanan gelişmelerin turizmi çok ciddi etkileyeceğini belirterek, “Rezarvasyon iptallerinin başlandığı söyleniyor. Almanya’da gerçekleşecek olan ITB Fuarı’na bizi almıyorlar. Sıkıntı biraz daha büyüyebilir. Benim gölüm istiyor ki çok daha güzel günler görelim. Ama bu güzel günleri görmek için de makul, mantıklı hareket etmemiz lazım. Buraya gelecek olan turist rahatı için gelecek. Avrupa’da ‘Türkiye harp halinde, savaş var’ söylentileri yayılıyor. Bu söylemler ve bu şekilde gündeme gelmek pek de hoş olmuyor. Umarım yanılırız ve sezon güzel geçer” ifadelerini kullandı.

 

‘KALİTELİ TURİST GELSİN’

18 milyon turistin gelmesinin hedeflendiğini hatırlatan Kilit, “18 milyon turist gelsin gelmesine ama para bıraksın. Sıkıtnımız burada. Türkiye ucuz diye geliyorlar. Her şey dahil sistemden yararlanıyorlar. Otelden çıkmıyor. Biz Kaleiçi’ne gelen turiste her türlü güvenceyi veriyoruz. Şartları ve koşulları sağlıyoruz. Ama biz Antalya’ya kaliteli turistin gelmesini istiyoruz. Benim gözümde Dünya’nın en güzel ve en yeni tesislerine sahip. Buraya gelen turistin de bu denli kaliteli olmasını isteriz” dedi.

 

ETİKET KONUSU

Esnafın ürünlerine etiket yapıştırmaması konusunda da çalıştıklarını belirten Kilit, “Etiket takma zorunluluğu var. Turizm sezonu başladığı zaman biz kendi etiketlerimizi dağıtıyoruz. Bizim etiketlerimizi kullanan yerler güvenli alışverişin olduğu yerler. Şu anda sezon dışında olduğumuz için hepsini takip edemiyoruz. Ama ne kadar bu işi bilseniz de iyi idareci olsanız da bazı şeyler elinizde olmayabiliyor. Bununla alakalı sürekli uyarılarımız ve kontrollerimiz oluyor. Senede 2 defa Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından eğitimler veriliyor. Ayda bir kere de biz kendi esnafımızı topluyoruz. Onlara yapılması gerekilenleri izah ediyoruz. Onun haricinde çalışan ekiplerimiz var. Dilenciyi takip edenler ayrı, sahte parfümcüyü takip edenler ayrı. Dilenci konusunda çok büyük sıkıntımız var. Birini alsak da yasa gereği bir yere götüremiyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

‘KURAL OLMALI’

Turizmin özel ve çok önemli bir sektör olduğuna dikkat çeken Kilit, “Bunun kuralları olmalı. Bunun kurallarına da herkes uymalı. Devlet de idare edenler de milletimiz de. Ama bu harp halinin devam ediyor olması bizi kötü etkileyecek. İnşallah tez zamanda hallolur, masa başında işler çözülür” temennilerinde bulundu. Antalya’ya yakışmayan bir görüntü oluştuğunda gereğini yaptıklarını aktaran Kilit, “Belediyemizle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Antalya’ya yakışır bir görüntü sergilemeye çalışıyoruz. Antalyamız çok güzel” açıklamasını yaptı. Dilan ERAY

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found