SON HABERLER :
Tatile gelir gelmez soyuldular Koronavirüs testi kuyruğu tepkisi Köpeklerde banyo sevinci Korkutan yangın kontrol altına alındı Başkan Polat’ın durumu iyi
/ ÖZEL HABER
Akdenizli öğrencinin Amerika başarısı
Dünyanın önce gelen desing endüstrisi New York’ta birçok firmadan iş teklifi alan Akdeniz Üniversitesi mezunu Rauf Aliyev 2020 Golden Novum ödülünün sahibi oldu


AKDENİZ
Üniversitesi mezunu Türk- Azeri tasarımcı Rauf Aliyev, kısıtlı imkanlar ile binlerce kişi arasından milyon dolarlık şirketlerin gözüne girmeyi başardı. Aldığı Golden Novum Design ödülü ile dizayn firmaların dikkatini çeken Rauf Aliyev birçok dizayn firması ile görüştüğünü ancak henüz karar vermediğini belirtti. Rauf Aliyev geniş kitlelere ulaşabilmek için New York merkezli Rauf Aliyev Design şirketinin yapımcılığını üstleniyor. Aynı zamanda tasarım haftaları ve bienallere katıldığını belirten Aliyev, bienaller ve tasarım haftaları aracılığı ile hem sektörün ileri gelenleri ile temas hem de kazandığı ödüller ve çalışmaları ile sektöre yön vermek istediğini belirtiyor. 

 Son dönemlerde özellikle Avrupalı ve Asyalı iç mimar dizaynırların ön plana çıkmaya başladığı ABD pazarında sektörde büyük rekabet yaşanıyor. Sektöre yeni adım atan genç mimar ve yatırımcıların yeni bir kapı açtığını belirten Rauf Aliyev, sektörde yaşanan rekabetin yeni tasarımcılara yaradığını söyledi.

‘GURUR DUYDUM’
Aliyev,  "Akdeniz Üniversitesi’nde İç Mimarlık okurken üniversite bünyesindeki birçok başarılı
çalışmaya imza atma sansım oldu, mezun olduktan sonra sektörün önde gelen birçok firması ve dizaynırı ile çalıştım. Birçok uluslararası projede yer aldıktan sonra tutkumun peşinden giderek, soluğu Amerika’da aldım. Kazandığım Golden Novum Design ödülü sayesinde hem ülkem hem ailem hem de üniversitem çok gurur duydum” dedi.

Yaptığı başarılı çalışmaların ardında hep iyi bir ekip bulunduğunu söyleyen Aliyev, online
platformların gençlerin önünü açtığını belirterek “Sektörün büyümesi genç tasarımcılara yaradı. Tabii ki sadece kaliteli projeler hayatta kalıyor. Umarım bende çalışmalarım ve projelerim ile iyi bir çıkış yakalar ve bunun devamını getirebilirim” diye konuştu.

Esra Yağcı/Özel

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres