SON HABERLER :
Kemerspor'da hedef galibiyet Juanfran'dan iyi haber geldi Başkan Uysal çalışmaları inceledi Okullara destek sürüyor Fotoğrafın ustası Antalya’da anıldı
/ ÖZEL HABER
Duraklar artık serinletmeyecek
Antalya’da vatandaşın da ilgisini çeken klimalı durakların kaldırılması konusuna Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından “Klimalı durak üretimi olmadığı ve durakların artık klimasız olacağı” açıklaması geldi

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi yetkilileri yeni yapılan durakların klimasız olması nedeniyle kent sakinlerinde oluşan soru işaretlerini giderdi: Artık klimalı duraklar kullanılmayacak. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan klimalı durağın değiştirilip cam durak yapılması ve Demirciler Çarşısı’ndaki durağın da yıkıldığını gören vatandaşlar sıcak yaz aylarında ‘klimalı duraklar kalkıyor mu?’ endişesine kapıldı. Vatandaşın da ilgisini çeken durakların değiştirilmesi konusuna Büyükşehir Belediyesi’nden klimalı durakların artık üretilmeyeceği açıklaması geldi.

UYGUN YAPILMAMIŞ

Cumhuriyet Meydanı’ndaki durağın yaya ve engelli geçidini engellemeyecek şekilde yapılmadığından dolayı alanın daraltılarak yaya ve engelli vatandaşlara yer kazandırmak adına değiştirildiğini söyleyen yetkililer, birçok durakta arıza, cam kırığı ve güvenlik kamerası eksikleri olduğunu belirtti.

Eksiklikleri gidermek adına çalışmalar yaptıklarını söyleyen yetkililer, yayalar için alan kazandırmak adına cam durakları konumlandıracaklarını iletti. Yetkililer, Antalya’da şu an 800 cam durak olduğunu söyledi.

Demirciler Çarşısı’nın önünde bulunan klimalı durağın kaldırılmasının ise evsizlerin barındığı bir mesken haline gelen durağa vatandaşın girmek istemediğini ve bu duruma çözüm bulmak adına yapıldığı açıklandı. Klimasız bir şekilde konumlandırılan yeni duraklar ile ilgili de yetkililer, durak olan her yerde elektrik bulamadıklarını ve esnafı da mağdur etmemek için artık klimalı durak üretimi olmadığını bundan sonra yenilenecek durakların da klimasız olacağı bilgisini verdi.

Gonca ÖZTÜRK/Özel

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres