SON HABERLER :
Başkan Böcek’ten Yavaş’a destek mesajı Alanyaspor'dan gol yağmuru 'Kan değişimi şart' Antalya'da kış lastiği denetimleri başladı MESEM Tanıtım ve Yaygınlaştırma toplantısı yapıldı
/ ÖZEL HABER
Ekonomik istikrarsızlık artık tavan yaptı
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı bugün Serbest Kürsü’de

Ülkemizde Türk lirasının dolar karşısında değer kaybetmesi ve değer kazanması emekçilerin cebini yakmaktadır. Kamu emekçilerinin maaşları son iki yılda artan döviz kurları ve hayat pahalılığına karşı yenik düşmektedir.

Ekonomik istikrarsızlık tavan yapmıştır. Enflasyon çift haneli rakamlara çıkarken, yoksulluk artmış ve emekçilerin yaşam koşulları kötüleşmiştir.  Enflasyonun çift haneli olması doların daha da tehlikeli şekilde yükselmesini barındırmaktadır.

Krizi derinleştiren, ekonomik-mali açmazları büyüten, uzun vadeli kalkınma planlamayan, kamucu politikaları terk eden, istihdamı, işsizliği öncelemeyen, sağlam ve sürdürülebilir kamu hizmeti sunmaya bir iktidar doları 8,58 TL’den düşürse de hayat pahalılığına çözüm olamaz.

Döviz kurundaki hareketlilik bir yana, enflasyon ve işsizlik tırmanışı sürmektedir.  Ülkemizde salgın ve ekonomik kriz koşulları büyüyerek devam etmektedir.

Ekonomik sorunlar altında ezilen milyonlarca emekçi, acilen çözüm beklemektedir.

Siyasi ve ekonomik yanlış politikalar ile savurganlığının ve bitmez tükenmez lüks hevesinin bedelinin bu ülkenin  yoksul yurttaşları ve kamu emekçilerine ödetilmesine karşı çıkıyoruz.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found