SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
/ ÖZEL HABER
Gelin saçları ücretsiz oluyor
Kuaförler Odası Başkanı Demir, 2019 düğün sezonunda gelin saçlarının kuaförlerde ücretsiz yapılması projesini başlattıklarını ve gelinlerin saçlarını projeye katılan salonlarda ücretsiz yaptırabileceğini söyledi.

ANTALYA Kuaförler ve Manikürcüler Odası Başkanı Tolgahan Demir, 2019 düğün sezonunun yaklaştığı şu günlerde Oda olarak önemli bir projeye imza attıklarını açıkladı. Demir, “2019 yaz sezonu boyunca gelin adayları projeye dahil olan kuaför salonlarında saçını bedavaya yaptırabilecek. Projeye katılmak esnafımız adına zorunlu değil. Tamamen isteğe bağlı. Projeye katılmak isteyen esnafımız odadan logosunu alıp dükkanına asacak.Logoda da ‘Yaz sezonu boyunca bu salonda ücretsiz gelin saçı yapılmaktadır’ diye yazacak. Logoların olduğu her kuaför salonunda gelin adayı saçını ücretsiz yaptırabilecek” dedi.

Amaçlarının 2019 yaz sezonunda evlenecek olan gelin adaylarının sadece düğün salonlarına bağlı kalmaması olduğunu söyleyen Demir, “Projeye dahil olan esnafımız da parasını gelinin yanında gelen misafirlerden kazanacak. Kuaförler odası olarak esnafımıza katkı sunmak adına böyle bir projeyi 10 Haziran itibariyle hayata geçireceğiz” dedi.

HAKSIZ REKABETE KARŞI

Demir, yaz sezonunda düğün salonlarının paket dahilinde gelin saçını, fotoğraf çekimini ve araba süslemesini ücretsiz olarak yaptığını bu durumunda haksız rekabete neden olduğunu ifade etti. Bu konuyu defalarca üst makamlara yazdıkları resmi yazılarla dile getirdiklerini ancak çözüme ulaştıramadıklarını belirten Demir, “Düğün salonlarının kampanya dahilinde ücretsiz saç yapması sektörümüzde ciddi bir probleme neden oluyor. Biz de Oda olarak esnafımızın sorununu çözme adına böyle bir proje başlatacağız. Amacımız haksız rekabeti ortadan kaldırmak” diye konuştu.

DÜKKAN AÇMAYA KRİTER

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla sürekli kuaför salonları açıldığını ifade eden Demir, mevcut salonların sıkıntıda olduğunu dile getirdi. Kuaför salonu açılmasına karşı olmadıklarını söyleyen Demir, kuaför salonu açılabilmesi için nüfus sınırlaması gerektiğine dikkat çekti. Demir, “KOSGEB’ten 50 bin TL’yi alan dükkan açıyor. Mevcut olan kuaför dükkanlarının haklarını nasıl koruyacağız bu durumda? Bizler diyoruz ki mahallelerinin nüfusuna göre kuaför dükkanı açılmalı. Nüfusu karşılayacak düzeyin üzerinde dükkan açılmasına izin verilmemeli. Fazla fazla kuaför dükkanı açılacağına KOSGEB’ten destek mevcut salonlara verilmeli ki kuaför salonu sahibi esnaf da kendini yenileyebilsin” dedi.

Deniz TOPKAYA

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres