SON HABERLER :
Alt geçidin demir korkuluğuna çıktı, yarım saatte ikna edildi Kepez'in 8'inci kütüphanesi 'Orhan Gazi' açıldı Antalyalılar 11'inci kitap fuarına akın etti Protokole YÖREX daveti Uçarsu Şelalesi, ilk kez kurudu
/ ÖZEL HABER
Mevsim geçişlerine dikkat!
Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi bugün Serbest Kürsü’de

Mevsimsel değişim döneminde ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Mevsimsel soğuk algınlığı dönemi başladı. Koronavirüsle belirtileri ciddi anlamda karışıyor. Böyle olduğu için hastanelerin yükü de artıyor. Çünkü ayırt etmenin yolu testten geçiyor. Test yapan birçok vatandaşın da negatif olduğunu görüyoruz. Bizim özellikle bu mevsimlerde maskeyi yaşamımızın bir parçası haline getirmemiz lazım. Geçmiş döneme baktığımızda birçok grip salgınını atlattık ama bu dönemde ortaya çıkan gevşeme, soğuk algınlığındaki patlamanın en önemli nedenlerinden birisi.

***

Soğuk algınlığı şu anda çok yaygın. Bunun da en önemli nedeni kurallarda gevşeme olması. İnsanlardaki ‘Nasıl olsa aşıyı yaptırdım. Bana bir şey olmaz’ düşüncesi. Biri diğerinden önemsiz değil. Grip aşısı olması gereken vatandaşlarımızın aşılarını mutlaka olması lazım. Ama Sağlık Bakanlığı’ndan şu ana kadar bununla alakalı herhangi bir açıklama gelmedi. Mevsimsel grip aşılarının şu an yapılma dönemi. Biz de Bakanlığın ağzına bakıyoruz. Riskli grupların geç olmadan aşı yapması gerekir. Bununla alakalı yapılacak açıklamayı bekliyoruz. Ama beklerken vatandaşlardan dikkatli olmalarını talep ediyoruz.

Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Naci İşoğlu

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found