SON HABERLER :
Bu kentte yaşayan herkesin gazetesi Ekspres’ten bir ilk daha Ölümden dönen annenin isyanı Sahiller tıklım tıklım Tiyatro buluşmaları sona erdi 20 bin haneye doğalgaz müjdesi
/ ÖZEL HABER
Muhtarlarda seçim heyecanı
31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere günler kala mahallelerine muhtar olabilmek için rakipleriyle yarışan muhtar adaylarında da heyecan arttı.

31 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimlere günler kala vatandaşın,  belediye başkan adaylarının ve muhtar adaylarının heyecanı daha da artıyor.5 yıllığına yetki verilecek olan 31 Mart Pazar günü vatandaş,belediye başkanını, meclis üyelerini ve mahalle muhtarını yeniden seçmek için sandık başına gidecek. Seçim çalışmalarının yoğunluk kazandığı ve son çalışmaların yapıldığı şu günlerde belediye başkan adayları mahalle, esnaf ve vatandaş ziyaretini sürdürürken, mahallelerde muhtar adayları da yeni dönemde muhtar olabilmek içinseçim çalışmalarını hızlandırdı. Antalya’nın 19 ilçesinde toplamda 912 muhtarın yeniden seçileceği seçimde mevcut muhtar adaylarının çoğu, yeni dönemde deaday olurken bazı mahallelerde ise mevcut muhtar adayları bu dönem aday olmadı.

GERİ SAYIM BAŞLADI

Türkiye Muhtarlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz, muhtarlara son yıllarda verilen hakların artırılmasının muhtarlık görevinin cazibesini arttırdığını belirterek, çoğu mahallede birden fazla adayın muhtar olmak için yarıştığını dile getirdi. Yılmaz, “31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde muhtar adayımız çok fazla. Ben aynı zamanda da Kızıltoprak Mahallesi muhtarıyım,  bu seçimde benimle beraber 4 aday muhtar olabilmek için yarışacağız. Devletimiz son yıllarda muhtarları ön plana çıkardı. Maaşlarında iyileştirme ve muhtarların hakları genişletecek çalışmalar yaptı. Verilen haklar muhtarlık görevini daha da önemli kılmaya başladı. Dolayısıyla da mahallelerde muhtar olmak isteyen aday sayısı çoğaldı. Bütün adaylar seçimi kazanacağını söylüyor.Çalışmalarımız devam ediyor. Son sürece girdik. Geri sayım başladı” dedi.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres