SON HABERLER :
'Kan değişimi şart' Antalya'da kış lastiği denetimleri başladı MESEM Tanıtım ve Yaygınlaştırma toplantısı yapıldı Büyükşehir, yangın mağduru kadını unutmadı ATASEM'de eğitimler devam ediyor
/ ÖZEL HABER
Tekliflerimizi sunduk
Memur-Sen Antalya İl Başkanı bugün Serbest Kürsü’de

Tekliflerimizi bakanlığa teslim ettik. 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için ise yüzde 17 olmak üzere toplamda yüzde 38 oranında bir zam istiyoruz. Mutabakatsızlıkla sonuçlanan 5. Dönem Toplu Sözleşmeden bu yana geçen 18 ayda enflasyon beklentinin üzerinde artmış, kamu görevlilerin alım gücü düşmüştür. Buna istinaden geçmiş dönemin telafisi için 600 TL seyyanen zam talebimiz var. Bunun yanında önümüzdeki iki yıl için toplamda yüzde 6 oranında refah payı teklifimiz var. Refah payı konusunda şu ana kadar kamu işvereni bir adım atmadı. Ancak ortaya çıkan ekonomik tablo refah payının ne kadar gerekli olduğunu bizlere göstermiş oldu. Refah payı memura verilirse asıl zam bu olacak. Bu konuda ısrarcıyız ve masada en önemli başlıklardan bir tanesi de bu olacak.

Memur zammı aslınsa sadece memuru ilgilendirmiyor, işçiyi, emekçiyi, esnafı da ilgilendiriyor. Memura zam demek piyasaya sıcak para akması demektir. Alınan iyileştirmeler ertesi ay tekrar merkezi bütçeye dönüyor ve piyasayı anında hareketlendiriyor. Bu açıdan toplu sözleşme sadece memurun değil, toplumun tüm kesimi tarafından beklenen bir süreç konumunda. Memurun alım gücünün düştüğü çok net olarak görülüyor. Yılsonu enflasyon oranının yüzde 30’un üzerine çıkması bekleniyor. Bu durumun memur açısından hem oransal zamla hem de refah payıyla dengelenmesi gerekiyor.

Memur-Sen Antalya İl Başkanı Ünal Hisarkaya

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found