SON HABERLER :
Alt geçidin demir korkuluğuna çıktı, yarım saatte ikna edildi Kepez'in 8'inci kütüphanesi 'Orhan Gazi' açıldı Antalyalılar 11'inci kitap fuarına akın etti Protokole YÖREX daveti Uçarsu Şelalesi, ilk kez kurudu
/ ÖZEL HABER
Vatandaş istedi durak geri geldi
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Selekler Durağı’nın kaldırılmasıyla ilgili kararı vatandaştan gelen yoğun talep doğrultusunda iptal etti. Durak, hizmete devam edecek

ANTALYA’NIN şehiriçitoplu ulaşımında güzergahtan kaldırılması nedeniyle tepki çeken Selekler Durağı’nın iptal kararı geri alındı. Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri yolcuların mağdur olmaması için 15059 numaralı durakta (Selekler) durmaları için tüm araç şoförlerini bilgilendirdiklerini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde KC06 otobüslerinin Selekler Durağı’nda durmamasından dolayı sosyal medyadan mağdur olduklarını ifade eden yolcuların tepkisi Antalya Ekspres’te yer aldı. Tepkilerin ardından yetkililer durağın trafik yoğunluğu olan bir bölgede yer alması sebebiyle kaldırıldığını açıkladı. Son günlerde ise KC06 ve diğer hat otobüslerinin yeniden yolcu indirip almaya başlamasıyla dikkat çeken durakla ilgili yeniden soru işaretleri oluştu. Söz konusu güzergahta sefer yapan şoförler, durakta durmaları konusunda yeni bir talimat verildiğini söyledi.

ENGELİLER DE MUTLU

Selekler Durağı’nın bulunduğu Yavuz Özcan Parkı’nın içerisinde Engelli Hizmet Merkezi’ne gidip gelen engelliler ve ailelerinin de tepki göstermesinin ardından durağın tekrar faaliyete geçmesiyle ilgili yetkililer açıklamada bulundu. Söz konsu durağın, Nostalji Tramvay Durağı olarak planlanarak raylı sistem yönünde konumlandırıldığını söyleyen yetkililer, durağın toplu taşıma araçlarının da güvenli bir şekilde kullanabilmesi için güney yönde karşıya taşınarak yer değişimi sağlanacağını açıkladı.

GENİŞLEYECEK

Yolcuların talebine kayıtsız kalmayan Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin bu kararıyla birlikte yolcuların kaldırım üzerindeki bekleme alanı da genişletilmiş olacak. Konyaaltı Caddesi’nden ulaşım hizmeti sağlayan KC06, KL21, MC58 ve MC68 levha numaralı toplu taşıma hatlarının güzergahına 15059 numaralı Nostalji Tramvay Durağı yeniden eklendi ve D levha montajı yapıldı. Yapılan açıklamaya göre yakın zaman içerisinde yeni bir düzenleme yapılarak üstü kapalı olan tramvay durağı güney yönüne taşınarak kaldırımda yer açılacak. Böylece toplu ulaşımda otobüsü tercih eden vatandaşlar güvenli bir şekilde Selekler Durağı’nı kullanabilecek.

Esra YAĞCI/ÖZEL

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found