SON HABERLER :
867 kişiye koronavirüs tanısı konuldu Antalya'da maskeli güneşlenme dönemi ATSO Başkanı Çetin: Antalya enflasyona olumlu katkı yaptı Sokak ortasında ölü bulundu Vali Karaloğlu 'Çok Yaşa Antalya'yı tanıttı
/ ÖZEL HABER
Yardımcı’dan birlik çağrısı
Et üreticilerinin üretimi bırakması konusunda konuşan Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, “Bu birliklerin de bizimle beraber olması gerekiyor. Hep beraber olup, tek bir çatı altında toplanmalıyız” dedi

KIRMIZI Et Üreticileri Birliği’nde yüzde 20 oranında istifa olduğunun söylenmesinin ardından kasaplar da konuyla ilgili konuştu. Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, “Bizim et sıkıntımız yok. Et var, çok fazla. Bizim sıkıntımız elektrik, KDV gibi giderler. Bu tarz birliklerin de daha fazla sıkıntı yaşamaması için bizim birlik olmamız gerekiyor. Et üreticileri birliği, süt üreticileri birliği gibi ayrışırsak olmaz. Biz birlik olup, tek bir çatı altında toplanıp bu sektörleri canlandırabiliriz” dedi.

Kasaplar olarak etin azlığı konusunda bir sıkıntı yaşamadıklarını söyleyen Yardımcı, “Biz sadece Kurban Bayramı sonrası olduğu için satışlarda biraz durgunluk yaşıyoruz. Kurban Bayramı sonrası vatandaş et almıyor. Ancak dolabındaki et bitince biz de iş yapmaya başlarız. Satışlarda şu an yüzde 50 oranında bir azalma var” diye konuştu.

‘ANAHTARLARI VERELİM, İŞÇİ OLALIM’

“Yöneticilerin gözü esnafın ekmeğinde” diye konuşan Yardımcı, “Devlet babadır. Baba evlatları arasında ayrım yapamaz. Çiftte standart uygulayamaz. Devletin işi et satmak değildir. Devlet dengedir. Marketlerde Et ve Süt Kurumu logosuyla et satmak yanlıştır. Artık esnafın cebinden ellerini çeksinler. Çekmiyorlarsa da biz anahtarlarımızı verelim yanlarında işçi olarak çalışalım” dedi.
Gonca ÖZTÜRK/Özel

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres