SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
/ ÖZEL HABER
Yaya kaldırımı işgal altında
Muratpaşa İlçesi Deniz Mahallesi sokaklarında ikinci el eşya satan spotçuların kaldırımı eşyalar ile işgal etmesine vatandaş ve mahalleli tepki gösteriyor.

ANTALYA’NIN merkezinde Deniz Mahallesi’nin ara sokaklarında bulunan spotçuların yaya kaldırımını işgal etmesine vatandaş ve mahalle sakinleri tepki gösteriyor. Deniz Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk de işgale çözüm bulamamaktan dertli. Muhtar Öztürk, “Deniz Mahallesi’nde ikinci el eşya satan spotçular bulundukları sokakların sağ ve sol kaldırımlarını tamamen işgal ediyor. Ayrıca spotçular kendi özel araçlarını ve nakliye araçlarını geçiş yollarına koyuyor. Spotçuların kaldırımı işgal etmesi nedeniyle vatandaş ve mahalle sakinleri kaldırımdan geçmekte zorlanıyor. Bu konuda vatandaş ve mahalle sakinlerinden çok şikayet geliyor bize. Yıllardır bu sorun çözülemedi” dedi.

Öztürk, Deniz Mahallesi’nde yaşanan sıkıntı nedeniyle vatandaş ve mahalle sakinlerinden gelen şikayetler doğrultusunda Muratpaşa Belediyesi Zabıta birimine şikayetleri ilettiklerini söyledi.Kaldırım işgali ile ilgili şikayette bulunmalarına rağmen sorunun hala devam ettiğini belirten Öztürk, “Şimdi de mahallemizde yaşanan bu durumu İl Emniyet Müdürlüğü’ne dilekçe ile bildirdik. Mahallemizde yaşanan bu sorunun çözülmesini talep ediyoruz. Yayalar için yapılan kaldırımların spotçular tarafından işgal edilmesine müsaade edilmemeli” diye konuştu.

Deniz TOPKAYA

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres