SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ RÖPORTAJ
Kızılaliler Göleti’nde start verildi
DSİ Antalya 13’üncü Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun,2 bin40 dekar tarım alanını sulayacak olan Korkuteli Kızılaliler Göleti işinin sözleşmesini imzaladı.

DEVLET Su İşleri (DSİ) Antalya 13’üncü Bölge Müdürlüğü, bir projenin daha startını verdi. Korkuteli’de 2 bin 40 dekar tarım alanını modern sitemlerle sulayacak olan Kızılaliler Göleti işinin sözleşmesi imzalandı.

‘ANTALYAMIZA HAYIRLI OLSUN’

2003-2018 yılları arasında DSİ’nin Korkuteli’ye 157 milyon 827 bin 70 liralık yatırım yaptığını söyleyen Bölge Müdürü Hayrullah Demir, “DSİ, Antalya’ya yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Antalya’da son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.DSİ olarak son 15 yılda Antalya’da19 baraj ve 3 gölet baraj inşa ettik. 448 bin 920 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 468 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 88 derenin de ıslahı tamamlandık. Sözleşmesini imzaladığımız göletin de Antalya tarımına önemli katkıları olacaktır. Ülkemize, milletimize ve Antalyamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. (Abdullah ÖZKAN)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres