SON HABERLER :
Alanyaspor, Başakşehir maçı hazırlıklarını sürdürdü Kısıtlama kalkınca soluğu sahilde aldılar Son 24 saatte 25 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti Kadınlar plajı 15 Haziran'da açılıyor Yengesinin feryadı yürekleri dağladı
/ RÖPORTAJ
Aksu’ya ZMO eli
Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Şahin, Kurşunlu’da yanan orman alanına yeniden ağaç dikme projesi başlattıklarını belirterek, ”Gerekli izinleri aldıktan sonra yanan alana fidan dikeceğiz” dedi.

ZİRAAT Mühendisleri Odası(ZMO) Antalya Şube Başkanı Vural Şahin, geçtiğimiz hafta Aksu Kurşunlu mevkiinde meydana gelen yangında küle dönen orman alanında fidan dikilmesi için çalışma başlattıklarını açıkladı. Şahin, bunun için oda olarak heyet oluşturduklarını, heyetin yetkililerle yapılan görüşmeler neticesinde ZMO Antalya Şubesi olarak, o bölgede hatıra ormanı oluşturacaklarını belirtti. Amaçlarının doğaya destek sunmak olduğunu belirten Şahin, “Şube olarak fidan dikme kampanyası başlattık. Amacımız yanan ormanlık alanlarının ranta açılmasını engellemek ve yanan ağaçların yerine yenilerinin dikilmesini sağlamak. İlgili yerlerden gerekli izinlerin alımının ardından o bölgeyi ağaçlandırmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 3 bin 350 üyemizin ve bir o kadar da üye olmayan meslektaşımızın olduğu, tarımın başkenti Antalyamızda bu adımı atmaktan da büyük mutluluk duyacağız” dedi.

DUYARLI OLALIM

Şahin, yaz aylarında özellikle çok sık yaşanan orman yangınlarına karşı vatandaşlara duyarlı ve daha dikkatli olmaları konusunda çağrıda bulundu. Şahin, “Yangına sebep olan her türlü yanıcı maddeleri kontrol altında tutalım.Piknik alanlarında yakmış olduğunuz mangal közlerini,içmiş olduğunuz sigara izmaritlerini lütfen söndürdükten sonra kontrol etmeden bulunduğunuz yerden ayrılmayın.Duyarlı bir toplum olmak adına ağaçlarımızı yaşatalım,hatta yok olan ormanlık alanlarımıza yeni fidanlar dikelim” diye konuştu. (Deniz TOPKAYA )

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres