SON HABERLER :
Raylı Sistem’de ağ tamamlanıyor Antalya filmlerle tanıtılıyor 20 bin baş hayvanın aşıları karşılanacak 40 metrelik falezlerden ölümüne atlayışlar Demir adam, dünya şampiyonasına hazır
/ RÖPORTAJ
Alp’ten Antalyalı bakanlara çağrı
Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp pazar günü Aksu’da çıkan orman yangınının tarım alanlarına da zarar verdiğini belirterek, çiftçinin zararının karşılanması için Antalyalı Bakanlardan destek istediklerini belirtti.

ANTALYA Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, pazar günü Aksu’nun Kurşunlu mevkiinde öğle saatlerinde arazi ile ormanlık alanın bulunduğu alanda çıkan yangının sera ve tarım alanlarına da sıçraması nedeniyle 60’a yakın çiftçinin zarar gördüğünü açıkladı. Antalya’nın coğrafi özelliği nedeniyle doğal afetlere açık olduğunu belirten Alp, çiftçinin tarım sigortasrı (TARSİM)  yaptırmalarının zorunlu bir ihtiyaç haline geldiğini söyledi. Alp, “Antalya’da Gazipaşa’dan Kaş’a kadar coğrafi yapısı itibari ile afet yaşanması kaçınılmaz.  Çiftçi de yaşanan ve yaşanabilecek olan doğal afetlere karşı önlemini alıp Tarsim Sigortası’nı yaptırması kaçınılmaz hale geldi” dedi.

BAKANLARDAN DESTEK BEKLİYORLAR

Alp, Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinden edindikleri bilgilere göre 600 dönüm orman, 350 dönüm sera ve 200 dönüme yakın da zeytin ağaçlık tarım alanının yandığını ifade etti. Alp, “1 ay sonra ekinler ekilmeye başlayacak. Çiftçinin birikmiş parası yok. Üreticimizin ülke ekonomisine katkı sunabilmesi tüketicilere ürünlerini sunabilmesi açısından hükümetimizin çiftçilerimize destek vermesini istiyoruz. Antalyalı iki bakanımız var. Çiftçimizin sıkıntılarını bakanlarımıza anlatacağız ve bu konuda çiftçilerimize destek vermelerini isteyeceğiz. İnşallah hükümetimiz ve bankalarımız çiftçi kardeşlerimize destek olur” dedi. Hükümetin TARSİM Sigortası’nın şartlarını daha yapılabilir hale getirilerek yeniden düzenlemesini istediklerini belirten Alp, çiftçinin şartları düzeltiğinde TARSİM sigortası yaptırabileceğini söyledi.  (Deniz TOPKAYA )

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres