SON HABERLER :
Antalya’ya şehit ateşi düştü Şehitler için helva dağıtıldı ‘İyi İnsan Hareketi’ Türk Yunan kardeşliği Antalyaspor’da Fener randevusu
/ RÖPORTAJ
Antalya’nın Cumhuriyet bekçileri
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi, gazilik unvanının öneminin ve milli değerlerin Antalya halkına aktarılması için çabalıyor. Dernek Başkanı Sezer, “Biz cumhuriyetin, milletimizin ve devletimizin bekçileriyiz” diyor

TÜMGAZİDER Antalya Şubesi, Türkiye Cumhuriyeti’ni Türkiye Cumhuriyeti yapan değerlerin önemine vurgu yapmak ve bu değerleri özellikle genç nesil başta olmak üzere tüm Antalya halkına sağlıklı şekilde aktarabilmek için çalışıyor. Türkiye genelinde 73 ilde şubesi ve 35 ilçede temsilciliği bulunan derneğin Antalya şubesinde 2019 yılı itibarıyla 229 üyesi bulunuyor.

TÜMGAZİDER Antalya Şube Başkanı Zeynel Abidin Sezer, dernek hakkında bilgilendirmede bulundu. Sezer, derneğin amacını “TÜMGAZİDER olarak 2847 sayılı kanunla kurulan asker kökenli 4 dernekten bir tanesiyiz. Temel amacımız özellikle yeni yetişen nesillere Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi şartlar altında, nasıl kurulduğunu, ecdadımızın nasıl fedakarlıklarda bulunduklarını, kimlerle nasıl mücadele ettiklerini aktarıp, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak için neler yapılması gerektiğini anlatmaktır” sözleriyle açıkladı. Sezer,“Özelde ise üyelerimize Anayasanın 61. maddesinde tanınan hakların ilerleyen zaman dilimi içerisinde özelleştirme ve benzeri yollarla yok edilmesini engellemeyi ve gaziler arası yardımlaşmayı sağlamayı amaçlıyoruz” diyerek gazilik mertebesinin savunucusu olduklarını dile getirdi.

HER FIRSATTA ANLATIYORUZ

Derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Sezer, “Milli ve kurtuluş günleri törenlerine katılıyoruz. Zaman zaman talep olduğunda okullara gidip öğrencilere gaziliğin ve şehitliğin ne olduğunu anlatan konferanslar düzenliyoruz. Yine aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda çekilen zorlukları ve onu koruyup ilelebet yaşatmak için neler yapmamız gerektiğini anlatan söyleşiler gerçekleştiriyoruz. Bazen de çevre okullardaki öğrenciler rehber öğretmenleri vasıtasıyla bize ziyarete geliyorlar. Her fırsatta onları bilgilendirip bu konuda bilinçlendirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

HALKLA ARAMIZ İYİ

Sezer, Antalya halkıyla samimi ilişkiler içerisinde olduklarını söyledi. Sezer, “Antalya insanıyla karşılıklı sevgi ve saygı ilişkimiz var. Onlar Türkiye Cumhuriyeti’nin özü olan Mehmetçiğe derin bir sevgi ve saygı besliyorlar. Biz de bu vatanın evlatları olarak onların bu sevgili ve saygılı yaklaşımlarına elimizden geldiğince karşılık vermeye çalışıyoruz. Bize gösterdikleri ilgiden oldukça memnunuz” dedi.

YETKİLİLERİN İLGİSİNDEN MEMNUNUZ

Dernek olarak şu ana kadar önemli bir sorunla karşılaşmadıklarını belirten Sezer, “Gazilerimizin bir sorunu, bir ihtiyaçları olduğunda başta sayın valimiz olmak üzere belediye başkanımız, garnizon komutanımız, savcımız ile görüşmeler yapıyoruz. Bize gösterdikleri ilgi üst düzeyde olduğundan ufak çaplı sıkıntılarımız da kısa süre içerisinde çözülüyor.” diyerek sorunlarının çözülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

GAZİ SİYASET DIŞI VE ÜSTÜDÜR

Sezer, “Bizim siyasetle işimiz yok. Biz siyaset dışı ve üstüyüz. Biz her zaman için kendimizi yenileme, geliştirme, sürekli öğrenme taraftarıyız. Bu yüzden derneğimizde kütüphaneye sahibiz. Gaziler olarak ne olursa olsun aktif öğrenme prensibimizi devam ettirip devletimize ve milletimize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz.” dedi ve dernek olarak pasif bir yapıda olmadıklarının altını çizdi. “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının izindeyiz, milletimizin ve devletimizin bekçisiyiz.” diyen sezer gazilik ve kurtuluş mücadeleleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu belirtti.Anıl ÖZEN

 

 

 

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres