SON HABERLER :
Raylı Sistem’de ağ tamamlanıyor Antalya filmlerle tanıtılıyor 20 bin baş hayvanın aşıları karşılanacak 40 metrelik falezlerden ölümüne atlayışlar Demir adam, dünya şampiyonasına hazır
/ RÖPORTAJ
Çiftçi fide desteği istiyor
Ziraat Odası Başkanı Alp, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ile çiftçiye fide desteği verilmesi ile görüşmek istediklerini söyledi.  Alp, “Çiftçiye fide desteği verilirse tüketici de rahatlayacak” dedi.

ZİRAAT Odası Antalya Şube Başkanı Nazif Alp, son günlerde gübre üreticilerinin el yapımı patlayıcılarda kullanılan nitrat içerikli gübrelerin izlenmesi amacıyla Tarım Bakanlığı tarafından getirilen DNA ve barkod uygulamasının maliyetini ve gübre fiyatlarına yansıması söylentilerini değerlendirdi. Alp, DNA ve Barkod uygulaması sonucu çıkacak 230 milyon liralık maliyet gübre fiyatlarına yansıtılırsa çiftçinin belinin iyice büküleceğini ifade etti. Antalya Ziraat Odası olarak tarımda üreticinin yaşadığı sıkıntıları dosya şeklinde hazırladıklarını ifade eden Alp, dosyayı yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanlığı görevine getirilen Bekir Pakdemirli’ye sunmak istediklerini söyledi. Alp, “Tarımda yaşanan sıkıntıları ve çözüm önerilerini sunan dosyamızı yeni bakanımıza iletmek istiyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığı görevine getirilen Bekir Pakdemirli’nin çiftçilere verilen desteğin daha da arttırılması için çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Çiftçiyi destekleyen çalışmalarçiftçinin de yüzünü güldürecek” dedi.

Fide fiyatlarının 1,5-3 TL arasında değiştiğini ve çiftçiyi sıkıntıya düşürdüğünü belirten Alp, “Çiftçinin üzerinden yükünü alacak destekleme yapılırsa tüketici de rahatlayacak. Çiftçi de ürünlerini rahatça ekip üreticiye sunacak. Bu sayede devlet desteği alan üretici ürünlerini ucuza satacak tüketici de ucuza ürün alacak. Destekten üretici de tüketici faydalanacak” dedi.  (Deniz TOPKAYA)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres