SON HABERLER :
BAYRAM HEDİYESİ 3-0 Binlerce Antalyalı dev bayrak ve meşalelerle yürüdü Kepez'de tarihi buluşma Sınav kaygısı ile baş edebilirsiniz Gözde sulanma ve apse varsa dikkat!
/ RÖPORTAJ
Deneye deneye şampiyon oldu

12 yaşındaki Berra Şahin, küçük yaşlardan itibaren spora ilgi duydu. Ailesinin de yönlendirmesiyle kısa bir süre yüzme ve tenis ile ilgilenen Şahin, aradığı mutluluğu atletizmde buldu. Yaklaşık 1.5 yıldır pistlerde boy gösteren Şahin, yaşadığı sakatlık nedeniyle 4 ay kolulara ara vermesine rağmen kısa zamanda elde ettiği başarılarla hem ailesini hem de Antrenör Damla Gönen’i mutlu etmeyi başardı. Madalya koleksiyonunu her geçen gün genişleten Şahin, bir anlamda deneye deneye şampiyon oldu.  

 

SAKATLIK GEÇİRDİ, YILMADI

Bahçeşehir Koleji’nde eğitim hayatına devam eden başarılı atlet, 8 ay önce yaşadığı sakatlık nedeniyle koşulara ara verdi. Diz bağlarındaki sorun yüzünden 4 ay pistten uzak kalan Şahin, yeniden pistlere döndüğü andan itibaren madalyaları boynuna geçirmeye başladı. Antrenör Damla Gönen yönetiminde çalışmalarını sürdüren Berra Şahin, hedefinin yeni dereceler elde etmek olduğunu dile getirdi.

HEDEF BÜYÜK

Antalya Okullar Arası 60 metre yarışlarında il birincisi olmayı başaran Şahin, grup yarışlarını ise 4’üncü bitirmeyi başardı. Bir oyuncak şirketinin düzenlediği Türkiye’nin En Hızlısı Yarışması’nda da birincilik kürsüsüne çıkan Şahin, Mersin’deki yarışta da ipi en önde göğüsleyen atlet olmayı başardı. Atletizmi severek yaptığını söyleyen Berra Şahin, ‘’Zaman zaman okul ve atletizmi bir arada götürmek zor olabiliyor. Ancak pes etmeden çalışmayı sürdürüyorum. Amacım daha büyük başarılar elde etmek’’ dedi.

11 HAZİRAN’DA BÜYÜK FİNAL

Berra Şahin ile 6 aydır beraber çalıştıklarını anlatan Antrenör Damla Gönen ise şunları söyledi: ‘’Berra, çok başarılı bir sporcu. Azimle çalışmalarını sürdürüyor. İleride çok güzel başarıların altına imza atacak. Şimdiki hedefimiz ise 11 Haziran’da İstanbul’da yapılacak olan büyük final. Türkiye’nin En Hızlısı Yarışması’nda dereceye giren sporcular yarışacak. Berra’nın orada iyi bir derece elde etmesini bekliyoruz.’’ (Abdullah ÖZKAN)

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres