SON HABERLER :
Antalya'da pazar yerlerinde sosyal mesafeli cuma namazı hazırlığı  Konyaaltı Sahili'nde 'yeni düzen' Hareketsizliğiniz obezite nedeni Melanom riskini göz ardı etmeyin Koronavirüste son 24 saat
/ RÖPORTAJ
e-reçeteye tam destek
Antalya Eczacı Odası Başkanı Ertekin, işyeri hekimleri tarafından da uygulamaya başlanacak elektronik reçete sisteminin birçok sorunu çözdüğünü belirterek “Oda ve eczacılar olarak her türlü desteğe hazırız” dedi.

Antalya Eczacı Odası Başkanı Mehmet Ertekin, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) 10 bin işyeri hekimi için kağıt reçete dönemini sonlandırmasının güzel bir uygulama olduğunu söyledi. Sağlık Bakanlığı ve SGK’nın ortak hareket ederek uygulamayı tüm doktorlar için hayata geçirebilmek için çalışma yaptığını ve bu çalışmalara ihtiyaç duyulması halinde destek vereceklerini belirten Ertekin, “Elektronik reçete sistemi sahte reçetelerin önüne geçiyor. Bu sistemher açıdan olumlu. Elektronik reçetede hata payı minimuma düşüyor, okuma yanlışlığı olmuyor, kağıt harcamasının sonlanması açısından da olumlu” dedi.

Elektronik reçete uygulamasının doktor, hasta ve eczacı açısından kolaylıklar sağladığını belirten Ertekin,  “Elektronik reçete uygulaması tüm hastanelerde ve resmî reçete düzenlenen birimlerde uygulandığında reçetenin yazılması, karşılanması, kurumca ödenmesi ve hasta tarafından kullanılması esnasında oluşacak problemler ortadan kalkar. Ayrıca bu şekilde oluşturulan reçeteler kurum arşivlerinde fazla yer kaplamamış olur” diye konuştu.(DENİZ TOPKAYA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres