SON HABERLER :
Raylı Sistem’de ağ tamamlanıyor Antalya filmlerle tanıtılıyor 20 bin baş hayvanın aşıları karşılanacak 40 metrelik falezlerden ölümüne atlayışlar Demir adam, dünya şampiyonasına hazır
/ RÖPORTAJ
Sağlık çalışanları için büyük kazanım
Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, Torba Yasa’ya giren sağlık personeline bir yılda 60 gün yıpranma payı ile ilgili değerlendirmede bulunarak, “Yıpranma Payı beklentinin altında çıkmıştır ancak büyük bir kazanımdır” dedi.

Sağlık Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk,  Torba Yasa Kapsamında meclise sunulan sağlık personeline bir yılda 60 gün yıpranma payının Torba Yasa’ya girmesi ile ilgili açıklamalardabulundu. Kuluöztürk, “2014 Mayıs ayında dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen Ebeler Hemşireler ve Anneler Günü Programında "5 yıl çalışana 1 Yıl yıpranma" sözü almış idik.Bu süreçte 4 Bakan değişti ama yılmadık mücadelemizi bırakmadık, yıllardır beklenen, ötelenen ve çıkmaz denilen Yıpranma Payı nihayetinde Meclis de Torba Yasa da hepimize hayırlı olsun” dedi. Yıpranma payının beklentilerinin altında çıktığını ifade eden Kuluöztürk, “Yıpranma payına birçok sivil toplum kuruluşu(STK)asla çıkmaz demesine rağmen hayata geçiriliyor tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olsun” dedi.

YASA, TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KAPSAMALI

İdari ve Teknik Hizmet sınıfı çalışanlarının yıpranma payının dışında bırakılmasını akıl tutulması olarak değerlendiren Kuluöztürk, “Şuan çıkacak karar motoru, lastiği olmayan arabagibidir.Yıpranma payı ekip ruhu ile risk altındaki bütün çalışanları kapsamalıdır. Mücadelemiz sözünü aldığımız üzere tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde sürecek ve haksızlıklar için komisyonlar da çalışmalarımız devam edecektir” diye konuştu.  Sağlık çalışanlarına şiddet uygulanmaması için tedbirlerin artırılması gerektiğine dikkat çeken Kuluöztürk, “3 gün önce Urfa'da yaşanan olayda gördük ki sağlık çalışanları için tüm tedbirler artırılmalı. Bu vesileyle şiddete maruz kalan meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz” şeklinde ifade etti.

EMEKLİ MAAŞLARININ YÜKSELTİLMESİNİ İSTİYORUZ

Doktor ve diş hekimlerinin emekli maaşının arttırılacak olmasının güzel bir gelişme olduğunu söyleyen Kuluöztürk, “Doktorların uzun süredir mağdur oldukları emeklilik sistemi nihayet çözülüyor ancak başta Hazine ve Maliye Bakanlığı olmak üzere çalışma bakanlığı bürokratları sınıfta kalmaya devam ediyor. Yardımcı sağlık personeli ve diğer sağlık çalışanlarında ek ödemenin emekliliğe yansıtılmasını ve emekli maaşlarının yükseltilmesini bekliyoruz” diye konuştu. DENİZ TOPKAYA

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres